'Nederland stuurt Amerikaans zorgpersoneel naar Curaçao’
WILLEMSTAD (ANP) - Om het personeel van het ziekenhuis op Curaçao bij te staan tijdens de coronacrisis wordt op kosten van Nederland extra zorgpersoneel uit de Verenigde Staten gehaald. Dat heeft de Curaçaose minister van Gezondheid Suzy Camelia-Römer gezegd.
Tegen de krant Antilliaans Dagblad zei de minister woensdag dat het gaat om 82 personen: vijf intensivisten, vijftig verplegers voor de intensieve zorg, dertien verplegers en veertien paramedici, gespecialeerd in intensieve zorg. Dit extra zorgpersoneel zal "spoedig" komen en wordt volgens de minister gehuurd en betaald door Nederland. Curaçao zorgt voor het verblijf.
Daarnaast haalt Curaçao op eigen kosten nog acht artsen en specialisten en twaalf verplegers uit Cuba. Nederland heeft onlangs 42 extra ic-beademingsplekken naar de Caribische landen van het Koninkrijk gestuurd, twaalf daarvan staan op Curaçao.
Op Curaçao is het aantal geregistreerde coronabesmettingen al enkele dagen stabiel met veertien gevallen. Eén persoon is overleden, acht zijn hersteld. Er ligt een patiënt met corona-verschijnselen in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiële locaties aanwijzen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
4 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
4 uur geleden