'Nederland stuurt Amerikaans zorgpersoneel naar Curaçao’
WILLEMSTAD (ANP) - Om het personeel van het ziekenhuis op Curaçao bij te staan tijdens de coronacrisis wordt op kosten van Nederland extra zorgpersoneel uit de Verenigde Staten gehaald. Dat heeft de Curaçaose minister van Gezondheid Suzy Camelia-Römer gezegd.
Tegen de krant Antilliaans Dagblad zei de minister woensdag dat het gaat om 82 personen: vijf intensivisten, vijftig verplegers voor de intensieve zorg, dertien verplegers en veertien paramedici, gespecialeerd in intensieve zorg. Dit extra zorgpersoneel zal "spoedig" komen en wordt volgens de minister gehuurd en betaald door Nederland. Curaçao zorgt voor het verblijf.
Daarnaast haalt Curaçao op eigen kosten nog acht artsen en specialisten en twaalf verplegers uit Cuba. Nederland heeft onlangs 42 extra ic-beademingsplekken naar de Caribische landen van het Koninkrijk gestuurd, twaalf daarvan staan op Curaçao.
Op Curaçao is het aantal geregistreerde coronabesmettingen al enkele dagen stabiel met veertien gevallen. Eén persoon is overleden, acht zijn hersteld. Er ligt een patiënt met corona-verschijnselen in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
1 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.
2 uur geleden