Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland stuurt 160.000 vaccins naar Suriname

Nederland stuurt 160.000 vaccins naar Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Nederland stuurt komende week 160.000 doses van het AstraZeneca-vaccin naar Suriname, heeft minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) zondag bekendgemaakt. De zending wordt gedaan op verzoek van zijn Surinaamse collega Amar Ramadhin.

Deze vaccins komen op een goed moment, zegt directeur Rakesh Sukul van het Surinaamse ministerie van Volksgezondheid. Op dit moment zijn er volgens hem nog ongeveer 30.000 doses beschikbaar in Suriname. ‘’We zijn blij met de komst van deze vaccins. Als we doorgaan zoals de afgelopen tijd, met gemiddeld tussen de vijf- tot zesduizend prikken per dag, kunnen we de nieuwe vaccins uit Nederland deze maand al gebruiken.’’

De zending van volgende week is onderdeel van een eerder door Nederland toegezegde donatie van tussen de 500.000 en 750.000 doses entstof. Behalve deze levering heeft Nederland eerder ook al 90.000 vaccins, zuurstofcontainers, beademingsmachines, persoonlijke beschermingsmiddelen en een medisch team naar Suriname gestuurd. De regering heeft hiervoor een aanvullend budget van 2 miljoen euro vrijgemaakt.

Het medisch team van rond de dertig personen is sinds 5 juni actief in Suriname. Dit team, met wisselende samenstelling, zal zeker tot augustus hulp blijven verlenen, aldus het ministerie.

Meer uit Buitenland

Israël dreigt Jemenitische Houthi's met zee- en luchtblokkade

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische defensieminister Israel Katz heeft gewaarschuwd dat Israël de Jemenitische Houthi's een zee- en luchtblokkade zal opleggen als zij doorgaan met aanvallen op Israël. De uitspraak volgde op een Israëlische aanval op de haven van Hodeidah in het westen van Jemen.

37 minuten geleden
Stalker van Taylor Swift krijgt contactverbod opgelegd

LOS ANGELES (ANP) - Een vermeende stalker van Taylor Swift heeft van de rechter een tijdelijk contactverbod opgelegd gekregen. Dat melden media als het blad Billboard. De zangeres had om het contactverbod gevraagd nadat de man, Brian Jason Wagner, meerdere keren bij haar huis was opgedoken.

5 uur geleden
Passagiers van schip Madleen aangekomen op luchthaven Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - De passagiers van het schip de Madleen zijn aangekomen op luchthaven Ben-Gurion in Tel Aviv, "om vanuit Israël te vertrekken en terug te keren naar hun thuisland", meldt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Het ministerie schrijft dat een aantal van de passagiers "naar verwachting binnen enkele uren zal vertrekken".

5 uur geleden
Gezondheidsminister VS ontslaat alle leden panel vaccinexperts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy jr. heeft alle zeventien leden van een panel van vaccinexperts van de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ontslagen. Kennedy wil zelf een nieuw comité samenstellen, zo meldde zijn ministerie van Volksgezondheid en Sociale Zaken maandag.

7 uur geleden
Palestijnen melden ruim 60 doden door aanvallen Israël in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en bombardementen hebben sinds zonsopgang meer dan zestig Palestijnen gedood en tientallen anderen verwond in de Gazastrook. Dat melden de lokale autoriteiten.

9 uur geleden
Pentagon stuurt 700 mariniers naar Los Angeles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger stuurt tijdelijk ongeveer 700 mariniers naar Los Angeles, meldt persbureau Reuters op basis van een Amerikaanse functionaris, volgens wie de Insurrection Act voorlopig niet in werking treedt. Het Amerikaanse leger kan geen wetshandhavingsactiviteiten uitvoeren in de Verenigde Staten zonder een beroep te doen op de Insurrection Act, die in werking treedt als sprake is van een opstand.

9 uur geleden
Israël roept op tot evacuatie van drie Jemenitische havens

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Arabische woordvoerder van het Israëlische leger heeft in een bericht op X opgeroepen tot de evacuatie van de Jemenitische havens Ras Isa, Hodeidah en Salif, die alle drie in het door de Houthi's gecontroleerde deel van Jemen liggen.

10 uur geleden