Nederland steviger in top tien medailleklassement
TOKIO (ANP) - Nederland heeft zich vrijdag wat steviger geworteld in de top tien van het medailleklassement in Tokio. Dat was te danken aan het olympisch goud van de hockeysters en baanwielrenner Harry Lavreysen (sprint). Jeffrey Hoogland (sprint, zilver), Sifan Hassan (1500 meter, brons) en Nouchka Fontein (boksen middengewicht, brons) brachten de totale oogst, met nog twee dagen Olympische Spelen te gaan, op 31 medailles (9-10-12). Dat is goed voor de negende plaats.
TeamNL was even achtste vlak achter Duitsland (9-11-16). Door de verrassende zege van de estafettesprinters op de 4x100 meter, met olympisch kampioen Lamont Marcell Jacobs als boegbeeld, passeerde Italië (9-10-18) Oranje op de valreep. Frankrijk is tiende met 'slechts' zevenmaal goud, evenveel als Nieuw-Zeeland.
China is nog altijd de succesvolste gouddelver met nu 36 olympische titels, waaronder de vrijdag ingecalculeerde zege van de tafeltennissers in de landenwedstrijd tegen Duitsland (3-0). Daarnaast gaan ten minste 26 zilveren en 17 bronzen plakken mee naar Peking.
De Amerikaanse ploeg (31-36-31) breidde als nummer 2 in de goud-rangschikking de grote verzameling eremetaal uit tot 98 stuks. Gastland Japan (24-11-16) bleef derde, nu gevolgd door Groot-Brittannië (18-19-20), Rusland (17-23-22) en Australië (17-6-21).
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
11 uur geleden