Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland steunt nieuwe regels voor toetreding tot EU

Nederland steunt nieuwe regels voor toetreding tot EU

DEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de nieuwe regels die de Europese Commissie wil invoeren om het toetredingsproces tot de Europese Unie te hervormen. Nederland heeft de afgelopen maanden aangedrongen op aanpassing van de regels voor toetreding.

Er moest in het proces meer oog komen voor de rechtstaat, schrijft minister Stef blok (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer. "Uitgangspunt voor deze inzet was dat kandidaat-lidstaten volledig voorbereid dienen te zijn voordat zij toetreden tot de EU."

De voorstellen van de Europese Commissie houden in dat onderhandelingen met landen die willen toetreden tot de Europese Unie moeten kunnen worden vertraagd, stopgezet of overgedaan als zij terugvallen op bijvoorbeeld het gebied van de rechtsstaat.

Balkantop

De Fransen hadden geëist dat het toetredingsproces wordt hervormd. Vorig jaar blokkeerde een aantal landen waaronder Frankrijk en Nederland nog toetredingsgesprekken met Albanië en Noord-Macedonië.

De hoop is dat de nieuwe regels in mei tijdens een Balkantop in Kroatië worden goedgekeurd. Het is dan nog niet zeker dat de toetredingsonderhandelingen met Albanië en Noord-Macedonië kunnen beginnen. Dat hangt af van de voortgang die beide landen boeken. Daarover verschijnen later dit voorjaar nieuwe rapporten.

Meer uit Politiek

Jetten wil 'financiële puzzel' dinsdag grotendeels klaar hebben

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.

5 dagen geleden
Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.

1 week geleden
Geen hogere rekengrens stikstofuitstoot per 1 januari

DEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.

1 week geleden
Schiphol mag van kabinet twee jaar door zonder natuurvergunning

DEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.

1 week geleden
Wiersma geeft gehoor aan Kamer, geen versoepeling uitrijden mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.

1 week geleden
Staatssecretaris: voldoende voor Nederlands niet verplicht maken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.

1 week geleden
Wiersma bespreekt mestmotie in kabinet, 'Kamer hoogste orgaan'

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."

1 week geleden