
Nederland steekt 55 miljoen in herstel infrastructuur Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Nederland trekt 55 miljoen euro uit voor het herstel van kritieke infrastructuur in Oekraïne. Dit bedrag maakt deel uit van de eerder vastgestelde 252 miljoen euro aan niet-militaire steun die Nederland in 2026 aan Oekraïne zal geven.
Naast infrastructuur gaat er onder andere 58 miljoen euro naar de energiesector, 10 miljoen euro naar gezondheidszorg en 2 miljoen euro naar cultureel erfgoed. Daarnaast is er een gereserveerd bedrag van 50 miljoen euro, waarvoor in de loop van 2026 een bestemming wordt gekozen.
Deze steun wordt gefinancierd door het ministerie van Buitenlandse Zaken, met name uit de begroting van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Mensen met zelfdodingsgedachten kunnen nu ook gratis bellen met 113. Voorheen konden mensen alleen gratis bellen via 0800-0113 en golden standaardbelkosten voor het nummer 113. In de praktijk wordt het nummer 113 ook het meest gebeld door hulpvragers, zegt de organisatie 113 Zelfmoordpreventie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De publieke omroepen zijn samen nog niet tot een passende invulling gekomen van de nieuw te vormen omroephuizen binnen de Nederlandse Publieke Omroep (NPO). In een advies van een procesregisseur staat dat er geen opties zijn gevonden die bij de wensen van alle omroepen aansluiten en voldoen aan de kaders die het ministerie heeft gesteld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na het pro-Palestijnse protest in Den Haag van donderdagavond waarbij het spoor werd bezet, zit niemand meer vast. Eerder op vrijdag waren alle demonstranten op één na al door de politie heengezonden. Ook de laatste is nu vrijgelaten en zal volgens een politiewoordvoerder een dagvaarding krijgen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Zaterdag is code geel van kracht in het westelijke deel van Nederland wegens de kans op zware windstoten, meldt het KNMI. De waarschuwing geldt in de provincies Zeeland, Noord-Brabant, Zuid-Holland, Noord-Holland, Friesland, het IJsselmeergebied, de Waddenzee en de Waddeneilanden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem vraagt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) om "alles op alles te zetten voor de spoedige en veilige vrijlating" van de Nederlandse deelnemers aan de Gazavloot. Onder de door Israël aangehouden activisten zijn ook Arnhemmers. "Families en gemeenschap maken zich grote zorgen", schrijft Marcouch aan Van Weel.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt een onstuimig weekend met veel wind en buien. Uit de restanten van orkaan Humberto is een nieuwe storm ontstaan, die van de Britse MetOffice de naam Amy heeft gekregen, aldus Weeronline. Orkaan Humberto bereikte eerder deze week boven de Atlantische Oceaan windsnelheden tot 180 kilometer per uur.
4 uur geledenLENT (ANP) - De man (51) uit Lent die ervan wordt verdacht zijn partner te hebben doodgestoken, had recent een tijdelijk huisverbod en gedragsaanwijzing opgelegd gekregen. Met die maatregel mocht hij "niet bij het gezin in de buurt komen". Dat meldt de burgemeester van Nijmegen, waar Lent onder valt. Het huisverbod was afgelopen toen de vrouw (45) donderdagavond werd neergestoken en vrijdagochtend overleed.
4 uur geleden