Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland staat voor minder uitbundige jaarwisseling dan anders

Nederland staat voor minder uitbundige jaarwisseling dan anders

DEN HAAG (ANP) - Nederland staat opnieuw voor een voor velen minder uitbundige jaarwisseling dan normaal. Net als bij de viering van oud en nieuw een jaar geleden is vuurwerk afsteken verboden vanwege de coronapandemie. Thuis zijn maar vier gasten welkom.

Rotterdam heeft zich intussen voorbereid op "het ergste scenario" met het oog op mogelijke ongeregeldheden. De hulpverleningsdiensten van de havenstad zijn met de inzet van 550 hulpverleners maximaal opgeschaald, zei directeur van de veiligheidsregio Arjen Littooij eerder. Dat is volgens hem vooral naar aanleiding van de Coolsingelrellen van vorige maand. Toen werden politieagenten aangevallen.

Andere grote veiligheidsregio’s hebben laten weten niet meer in te zetten dan tijdens de vorige jaarwisseling. Commandant van de brandweer in Den Haag Esther Lieben vertelde eerder dat de brandweer altijd maximaal opgeschaald is met oud en nieuw. Regio Amsterdam verwacht verder geen ernstige ongeregeldheden.

Politiechef Willem Woelders, die bij de Nationale Politie de jaarwisseling voorbereidt, verwacht eenzelfde oud en nieuw als een jaar geleden. "Verschil met vorig jaar is wel het verzet van een aantal groepen die demonstraties proberen te kapen en zwaar geweld gebruiken tegen de politie. Dat is meer dan in andere jaren", zei hij eerder.

Ook verwacht Woelders ondanks het vuurwerkverbod nog steeds overlast door vuurwerk. "Het zware vuurwerk is de samenleving niet uit." Vuurwerkshows en 'aftelmomenten' in Amsterdam en Rotterdam gaan niet door, net zomin als de traditionele vreugdevuren in Den Haag. Carbidschieten mag wel.

De ambulances in Nederland zijn ook voorbereid op de jaarwisseling. Zij verwachten veelal geen extreme drukte. Desondanks blijft het voor velen de drukste nacht van het jaar. "Er is altijd wel enige onrust rondom de jaarwisseling", zegt Marnix Holsappel, voorzitter van de ambulancevoorziening in Den Haag. "Maar situaties zoals onlangs, toen iemand een steen door de ruit van een van onze ambulances gooide, zijn gelukkig uitzonderlijk."

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

10 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

10 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

12 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

14 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

17 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

18 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

18 uur geleden