Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland staat voor minder uitbundige jaarwisseling dan anders

Nederland staat voor minder uitbundige jaarwisseling dan anders

DEN HAAG (ANP) - Nederland staat opnieuw voor een voor velen minder uitbundige jaarwisseling dan normaal. Net als bij de viering van oud en nieuw een jaar geleden is vuurwerk afsteken verboden vanwege de coronapandemie. Thuis zijn maar vier gasten welkom.

Rotterdam heeft zich intussen voorbereid op "het ergste scenario" met het oog op mogelijke ongeregeldheden. De hulpverleningsdiensten van de havenstad zijn met de inzet van 550 hulpverleners maximaal opgeschaald, zei directeur van de veiligheidsregio Arjen Littooij eerder. Dat is volgens hem vooral naar aanleiding van de Coolsingelrellen van vorige maand. Toen werden politieagenten aangevallen.

Andere grote veiligheidsregio’s hebben laten weten niet meer in te zetten dan tijdens de vorige jaarwisseling. Commandant van de brandweer in Den Haag Esther Lieben vertelde eerder dat de brandweer altijd maximaal opgeschaald is met oud en nieuw. Regio Amsterdam verwacht verder geen ernstige ongeregeldheden.

Politiechef Willem Woelders, die bij de Nationale Politie de jaarwisseling voorbereidt, verwacht eenzelfde oud en nieuw als een jaar geleden. "Verschil met vorig jaar is wel het verzet van een aantal groepen die demonstraties proberen te kapen en zwaar geweld gebruiken tegen de politie. Dat is meer dan in andere jaren", zei hij eerder.

Ook verwacht Woelders ondanks het vuurwerkverbod nog steeds overlast door vuurwerk. "Het zware vuurwerk is de samenleving niet uit." Vuurwerkshows en 'aftelmomenten' in Amsterdam en Rotterdam gaan niet door, net zomin als de traditionele vreugdevuren in Den Haag. Carbidschieten mag wel.

De ambulances in Nederland zijn ook voorbereid op de jaarwisseling. Zij verwachten veelal geen extreme drukte. Desondanks blijft het voor velen de drukste nacht van het jaar. "Er is altijd wel enige onrust rondom de jaarwisseling", zegt Marnix Holsappel, voorzitter van de ambulancevoorziening in Den Haag. "Maar situaties zoals onlangs, toen iemand een steen door de ruit van een van onze ambulances gooide, zijn gelukkig uitzonderlijk."

Meer uit Binnenland

Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

24 minuten geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

2 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

3 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

5 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

6 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

7 uur geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

18 uur geleden