Nederland spreekt Israël aan op verspreiding Amsterdam-rapport
DEN HAAG (ANP) - Nederland spreekt Israël aan op de manier waarop een rapport over de toedracht van het recente geweld in Amsterdam is verspreid. Dat zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) na de ministerraad. "De manier waarop dit rapport is verspreid, namelijk niet naar officiële instanties, maar via socialemediakanalen en andere informele kanalen, is niet de manier waarop wij informatie willen ontvangen."
De minister noemt het ook "ongewenst" dat informatie over Nederlandse staatsburgers "ongefilterd" in de buitenwereld komt. "Dus daar spreken we de Israëlische autoriteiten op aan. Op de inhoud bestuderen we het rapport."
BBB-leider Caroline van der Plas vroeg premier Dick Schoof eerder deze maand tijdens het debat over het geweld in Amsterdam naar het rapport, waarop het logo van het Israëlische ministerie voor Diasporazaken en Antisemitismebestrijding staat. "Klopt het dat dit een officieel rapport is?"
'Pogrom'
Het rapport beschrijft de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters als een "pogrom". Het brengt een reeks Nederlandse pro-Palestina-organisaties hiermee in verband en somt de namen van hun bestuurders op.
"Voor de personen in kwestie en de organisaties die zij vertegenwoordigen kunnen dergelijke publieke aantijgingen negatieve gevolgen hebben", schrijft Van Weel samen met minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. "Ook druist het in tegen de principes van onze democratische rechtsorde."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK stelt een initiatiefwet voor die discriminatie bij sollicitaties tegen moet gaan. Eerder sneuvelde een vergelijkbaar voorstel van voormalig minister Karien van Gennip (Sociale Zaken, CDA) in de Eerste Kamer, omdat de VVD zorgen had over de uitvoerbaarheid en regeldruk. Kamerlid Doğukan Ergin dient een nieuwe versie in van dat plan waarin hij die zorgen heeft geprobeerd weg te nemen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.
1 dag geleden