Nederland spreekt Israël aan op verspreiding Amsterdam-rapport
DEN HAAG (ANP) - Nederland spreekt Israël aan op de manier waarop een rapport over de toedracht van het recente geweld in Amsterdam is verspreid. Dat zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) na de ministerraad. "De manier waarop dit rapport is verspreid, namelijk niet naar officiële instanties, maar via socialemediakanalen en andere informele kanalen, is niet de manier waarop wij informatie willen ontvangen."
De minister noemt het ook "ongewenst" dat informatie over Nederlandse staatsburgers "ongefilterd" in de buitenwereld komt. "Dus daar spreken we de Israëlische autoriteiten op aan. Op de inhoud bestuderen we het rapport."
BBB-leider Caroline van der Plas vroeg premier Dick Schoof eerder deze maand tijdens het debat over het geweld in Amsterdam naar het rapport, waarop het logo van het Israëlische ministerie voor Diasporazaken en Antisemitismebestrijding staat. "Klopt het dat dit een officieel rapport is?"
'Pogrom'
Het rapport beschrijft de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters als een "pogrom". Het brengt een reeks Nederlandse pro-Palestina-organisaties hiermee in verband en somt de namen van hun bestuurders op.
"Voor de personen in kwestie en de organisaties die zij vertegenwoordigen kunnen dergelijke publieke aantijgingen negatieve gevolgen hebben", schrijft Van Weel samen met minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. "Ook druist het in tegen de principes van onze democratische rechtsorde."
Meer uit Politiek
WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
1 dag geleden