Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland speelt achtste finale voor meeste Oranjefans tot nu toe

Nederland speelt achtste finale voor meeste Oranjefans tot nu toe

SYDNEY (ANP) - Bij de achtste finale van het WK die de Nederlandse voetbalsters zondag om 04.00 uur (Nederlandse tijd) tegen Zuid-Afrika spelen, worden de meeste Oranjefans tot nu toe verwacht. De KNVB houdt in Sydney rekening met zo'n 2000 toeschouwers met de Nederlandse nationaliteit. In Nieuw-Zeeland werd de groepswedstrijd tegen de Verenigde Staten het beste bezocht, daar zaten 1175 Oranjefans op de tribunes.

In totaal zijn er al ongeveer 38.000 kaartjes verkocht voor de wedstrijd in het Sydney Football Stadium, dat plaats biedt aan 45.500 toeschouwers. In Nieuw-Zeeland speelde Oranje tot dusver alleen in kleinere stadions.

Hoe vol het Australische stadion zondag precies zit, is nog de vraag. Verschillende Nederlandse supporters in de Australische stad laten weten dat de wedstrijd eerder uitverkocht was op de website van de FIFA, maar dat er nu weer kaartjes beschikbaar zijn. Een KNVB-woordvoerster zegt dat dit mogelijk komt omdat er "kaarten zijn teruggekomen van Amerikaanse fans die wellicht al hadden voorgesorteerd op de kwartfinale".

Nederland is tegen de verwachting in boven de Verenigde Staten geëindigd in de groepsfase. Ook de FIFA lijkt er in het speelschema rekening mee te hebben gehouden dat Amerika de eerste plaats in groep E zou krijgen. De achtste finale en eventuele kwartfinale worden namelijk midden in de Nederlandse nacht gespeeld, op voor de VS gunstige tv-tijden.

Meer uit Voetbal

Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

2 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

2 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

12 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden