Nederland schiet top 10 in met zes medailles in 3 uur tijd
TOKIO (ANP) - De Nederlandse sportploeg heeft zich gemeld in de top 10 van het medailleklassement op de Olympische Spelen. TeamNL pakte in iets meer dan 3 uur tijd maar liefst zes medailles: twee keer goud, twee keer zilver en twee keer brons. Opgeteld bij de drie zilveren medailles van de afgelopen dagen staat Nederland nu op negen plakken in Tokio. Voorlopig neemt TeamNL daarmee de negende plek in het medailleklassement in.
Databureau Gracenote meldt dat Nederland nog één medaille verwijderd is van het dagrecord op de Spelen, gevestigd op 11 augustus 1928 in Amsterdam. Op die dag pakte Oranje vier keer goud, één keer zilver en twee keer brons.
De roeiers van de dubbelvier bezorgden Oranje na een paar flinke teleurstellingen in de afgelopen dagen dan eindelijk het eerste goud. Kort daarvoor hadden de roeisters Roos de Jong en Lisa Scheenaard (dubbeltwee) al het eerste brons gepakt. Zilver was er op de roeibaan voor Melvin Twellaar en Stef Broenink (dubbeltwee) en de vrouwen vier-zonder.
Favorietenstatus
Dirk Uittenbogaard, Abe Wiersma, Tone Wieten en Koen Metsemakers maakten daarna hun favorietenstatus waar in de dubbelvier. Zelfs een misslag in het begin van de race hield de Nederlandse roeiboot niet van het goud af.
Na alle successen in het water, met vier medailles in iets meer dan een uur tijd, was er ver buiten Tokio ook succes op de weg. Wielrenster Annemiek van Vleuten won op het Fuji Speedway-circuit met overmacht de tijdrit. De 38-jarige Van Vleuten veroverde daarmee alsnog het goud dat ze zondag al even dacht gepakt te hebben in de wegwedstrijd. Toen was het echter zilver, omdat de Nederlandse vrouwenploeg de ontsnapte Oostenrijkse Anna Kiesenhofer was vergeten. Anna van der Breggen pakte net als bij de Spelen van Rio 2016 brons op de tijdrit.
"Het gaat alle kanten op", zei chef de mission Pieter van den Hoogenband dinsdag over de wisselvallige prestaties van zijn ploeg in Tokio en het negatieve sentiment dat was ontstaan. "We hebben nog dertien dagen te gaan, alle dagen zullen we winnen en verliezen. We liggen niet achter op schema, maar ook niet voor. We hebben nogal wat ijzers in het vuur. Op 8 augustus maken we de totale balans op."
Meer uit Sport
MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
3 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geleden