Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland roept met VS Houthi's op te stoppen met aanvallen

Nederland roept met VS Houthi's op te stoppen met aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nederland roept samen met elf landen Houthi's op om onmiddellijk te stoppen met "illegale" aanvallen op commerciële en marineschepen in de Rode Zee. Die aanvallen "vormen een onacceptabel gevaar voor schepen en zeelieden van over de hele wereld", schrijft demissionair minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) op X.

De gezamenlijke verklaring die de Houthi's oproept de aanvallen te staken, is onder meer ondertekend door de Verenigde Staten. Ook België, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Denemarken, Australië, Bahrein, Canada, Nieuw-Zeeland en Japan hebben aan de verklaring meegewerkt en er hun handtekening onder gezet.

"Vrije en veilige doorvaart van schepen is cruciaal voor de wereldeconomie, zeker voor Nederland als grote maritieme speler en top 5 exportland wereldwijd", voegt minister Geoffrey van Leeuwen (Buitenlandse Handel) daar op X aan toe.

Directe bedreiging

De voortdurende aanvallen door Houthi's in de Rode Zee zijn "illegaal, onacceptabel en zeer destabiliserend", aldus een passage uit de gezamenlijke verklaring. De aanvallen vormen een directe bedreiging voor het vrije zeeverkeer in de Rode Zee, dat een van de meest belangrijke waterwegen ter wereld is, schrijven de twaalf landen in de verklaring die woensdagavond is vrijgegeven.

De Houthi's worden ook opgeroepen gevangen genomen bemanningsleden vrij te laten en buitgemaakte schepen terug te geven.

Meer uit Binnenland

Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

32 minuten geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

1 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

1 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag vast voor verkopen politie-informatie

DEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.

1 uur geleden
Provincies maken DNA-test minder leidend bij wolvenschade

DEN HAAG (ANP) - Provincies gaan een DNA-onderzoek na een wolvenaanval op (vee)dieren minder leidend maken om een schadevergoeding te krijgen. Zo'n onderzoek is nu verplicht om met zekerheid te kunnen zeggen dat een wolf de dader was. Deskundigen kunnen door opgedane ervaring in veel gevallen al eerder uitsluitsel geven, zegt een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO).

2 uur geleden
Berichten over jongerenprotest verontrusten ondernemersclubs

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn verontrust door berichten over jongerenprotesten die online circuleren, melden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze zijn bang dat in meerdere Nederlandse steden ongeregeldheden zullen plaatsvinden, net zoals eerder deze maand in andere Europese landen.

2 uur geleden
Grondstof voor 6 miljoen xtc-pillen in drugslab in Haagse wijk

DEN HAAG (ANP) - In het drugslab dat in juli werd ontdekt in de Meidoornstraat in Den Haag zijn 8000 liter chemicaliën, 28 kilo harddrugs en grondstoffen voor 6 miljoen xtc-pillen aangetroffen, rekende de officier van justitie vrijdag voor tijdens een eerste inleidende zitting tegen vier verdachten. Na de vondst van het lab, dat volledig in werking was, werden tientallen omliggende huizen ontruimd.

2 uur geleden