Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland overlegt met andere landen over evacuaties uit Wuhan

Nederland overlegt met andere landen over evacuaties uit Wuhan

DEN HAAG (ANP) - In verband met de uitbraak van een nieuw coronavirus in China, overlegt Nederland met andere Europese landen over de vrijwillige evacuatie van Nederlanders uit de stad Wuhan. Mogelijk worden de Nederlanders die weg willen, teruggevlogen door een ander land, bijvoorbeeld Frankrijk.

Over een evacuatie is nog geen besluit genomen, benadrukt minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken. Hij verwacht dat later deze week. De ongeveer twintig Nederlanders in de Chinese miljoenenstad verkeren in goede gezondheid, aldus Blok. Het is onduidelijk hoeveel er weg willen.

Er kunnen ook nog meer Nederlanders in Wuhan of de provincie Hubei zijn. De twintig betreft alleen Nederlanders die zich gemeld hebben bij de Nederlandse ambassade in Peking.

Gezamenlijke evacuatie

Blok sprak dinsdag in Den Haag met zijn Franse collega Jean-Yves Le Drian. Volgens de Fransman hebben de Chinese autoriteiten "stevige actie" ondernomen in de strijd tegen het virus. De Franse regering heeft het initiatief genomen om met andere landen mogelijk tot een gezamenlijke evacuatie te komen. Daarover wordt met meerdere Europese landen gesproken.

Op dit moment is evacuatie van Nederlanders uit andere delen van China nog niet aan de orde. "De gesprekken richten zich op de Nederlanders en de Europeanen in Wuhan", aldus Blok. Daar ligt "de kern van de besmetting". Het reisadvies is om daar alleen heen te gaan als het strikt noodzakelijk is.

Meer uit Binnenland

OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

2 minuten geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

3 minuten geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

4 minuten geleden
Verdachte misbruikzaak oppaskinderen: walgelijke en laffe daad

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.

2 uur geleden
Ambassademedewerkers Iran tijdelijk verplaatst naar Azerbeidzjan

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassademedewerkers in Iran worden tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe. Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken (CDA) schrijft op X dat zij worden verplaatst vanwege de veiligheidsrisico's.

2 uur geleden
Rechtbank: geen nader onderzoek naar detentie ex-advocaat Weski

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag verzoeken tot nader onderzoek naar de detentieomstandigheden van ex-advocaat Inez Weski afgewezen. Weski, verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi, en haar advocaten hadden hier vorige maand tijdens een ingelaste zitting om gevraagd. De beslissing van de rechtbank betekent dat de inhoudelijke behandeling van de zaak op 2 april kan beginnen.

2 uur geleden
Optreden politie Nieuw-Dordrecht waarbij man overleed rechtmatig

NIEUW-DORDRECHT (ANP) - Het optreden van twee politieagenten vorig jaar in Nieuw-Dordrecht waarna een man om het leven kwam was rechtmatig, oordeelt het OM in Noord-Nederland na onderzoek door de Rijksrecherche. De 43-jarige man overleed aan een amfetaminevergiftiging.

3 uur geleden