Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland opnieuw gastland van conferentie voor hulp aan Oekraïne

Nederland opnieuw gastland van conferentie voor hulp aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland organiseert samen met Oekraïne en de Europese Commissie opnieuw een internationale conferentie voor steun aan Oekraïne. Dat gebeurt op 2 april in Den Haag, ruim twee jaar na de inval door Rusland. Tal van landen en organisaties die zich bezighouden met opsporing en vervolging van (oorlogs-)misdrijven, zijn uitgenodigd om te bespreken wat er nodig is om Oekraïne verder te helpen.

In 2022 was er in Nederland een soortgelijke bijeenkomst waar tal van initiatieven werden gebundeld om te komen tot gerechtigheid voor het door Russisch geweld geteisterde land. In april wordt gekeken wat de resultaten hiervan zijn en hoe dit kan worden uitgebouwd. Het gaat onder meer om het tienpuntenplan voor vrede, van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarin komen naast opsporing en vervolging, ook internationale coördinatie en samenwerking, en compensatie voor geleden schade aan de orde.

Nederland steunt al allerlei initiatieven om te komen tot waarheidsvinding en gerechtigheid in Oekraïne. Daarnaast is in Den Haag een schaderegister voor Oekraïne gevestigd. Ook komt er mogelijk een speciaal agressietribunaal in Den Haag, als daarvoor genoeg politieke en financiële steun komt.

Het demissionaire kabinet en ook de Tweede Kamer hebben zich meerdere malen uitgesproken om Oekraïne langjarig te blijven steunen. Ook als er een nieuw kabinet komt, zal dat niet veranderen, zo is de verwachting. De PVV is aan zet om een coalitie te vormen, maar het is de enige grote partij die tegen militaire en financiële hulp aan Kyiv is.

Meer uit Binnenland

Politie houdt vrouw aan na schietincident in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.

15 minuten geleden
Politie houdt 17 mensen aan tijdens koningsnacht in Arnhem

ARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.

57 minuten geleden
Koninklijke familie aangekomen in Dokkum voor Koningsdag

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.

1 uur geleden
Koninklijk gezin klaar voor Koningsdag in Dokkum, deelt foto

DOKKUM (ANP) - Het koninklijk gezin is klaar voor Koningsdag in Dokkum, waar maandag de nationale viering van Koningsdag plaatsvindt. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde op sociale media een foto van het koningspaar en hun drie dochters. "Dokkum, we hebben er zin in!", staat in het bijschrift. Ook melden ze: "We sjogge der nei út!", Fries voor 'we kijken ernaar uit'.

2 uur geleden
NS: vroege vogels al op pad, drukte in trein later verwacht

UTRECHT (ANP) - De eerste bezoekers van koningsdagevenementen in het land zijn met de trein onderweg, ziet de NS. De reizigersstroom komt volgens de vervoerder rustig op gang. "De vroege vogels zijn nu op pad, maar de grote stroom verwachten we aan het einde van de ochtend en begin van de middag", laat een NS-woordvoerder weten.

3 uur geleden
Striptekenaar Dick Matena (83) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Striptekenaar Dick Matena is zondag op 83-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat Rob van Bavel, hoofdredacteur van tijdschrift Eppo en uitgever van Uitgeverij L, waarvoor Matena tekende, maandag weten aan het ANP.

4 uur geleden
Steun voor monarchie en rapportcijfers koningspaar blijven gelijk

HILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.

5 uur geleden