Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland opnieuw gastland van conferentie voor hulp aan Oekraïne

Nederland opnieuw gastland van conferentie voor hulp aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland organiseert samen met Oekraïne en de Europese Commissie opnieuw een internationale conferentie voor steun aan Oekraïne. Dat gebeurt op 2 april in Den Haag, ruim twee jaar na de inval door Rusland. Tal van landen en organisaties die zich bezighouden met opsporing en vervolging van (oorlogs-)misdrijven, zijn uitgenodigd om te bespreken wat er nodig is om Oekraïne verder te helpen.

In 2022 was er in Nederland een soortgelijke bijeenkomst waar tal van initiatieven werden gebundeld om te komen tot gerechtigheid voor het door Russisch geweld geteisterde land. In april wordt gekeken wat de resultaten hiervan zijn en hoe dit kan worden uitgebouwd. Het gaat onder meer om het tienpuntenplan voor vrede, van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarin komen naast opsporing en vervolging, ook internationale coördinatie en samenwerking, en compensatie voor geleden schade aan de orde.

Nederland steunt al allerlei initiatieven om te komen tot waarheidsvinding en gerechtigheid in Oekraïne. Daarnaast is in Den Haag een schaderegister voor Oekraïne gevestigd. Ook komt er mogelijk een speciaal agressietribunaal in Den Haag, als daarvoor genoeg politieke en financiële steun komt.

Het demissionaire kabinet en ook de Tweede Kamer hebben zich meerdere malen uitgesproken om Oekraïne langjarig te blijven steunen. Ook als er een nieuw kabinet komt, zal dat niet veranderen, zo is de verwachting. De PVV is aan zet om een coalitie te vormen, maar het is de enige grote partij die tegen militaire en financiële hulp aan Kyiv is.

Meer uit Binnenland

Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

2 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

2 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

3 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

3 uur geleden
Onderzoeksraad voor Veiligheid neemt poolshoogte in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.

4 uur geleden
Bolle Jos veroordeeld tot zeven jaar cel in drugszaak-Hippix

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.

4 uur geleden
Schietincident bij gevangenis Alphen aan den Rijn, gewonde

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.

5 uur geleden