Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland opnieuw gastland van conferentie voor hulp aan Oekraïne

Nederland opnieuw gastland van conferentie voor hulp aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland organiseert samen met Oekraïne en de Europese Commissie opnieuw een internationale conferentie voor steun aan Oekraïne. Dat gebeurt op 2 april in Den Haag, ruim twee jaar na de inval door Rusland. Tal van landen en organisaties die zich bezighouden met opsporing en vervolging van (oorlogs-)misdrijven, zijn uitgenodigd om te bespreken wat er nodig is om Oekraïne verder te helpen.

In 2022 was er in Nederland een soortgelijke bijeenkomst waar tal van initiatieven werden gebundeld om te komen tot gerechtigheid voor het door Russisch geweld geteisterde land. In april wordt gekeken wat de resultaten hiervan zijn en hoe dit kan worden uitgebouwd. Het gaat onder meer om het tienpuntenplan voor vrede, van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarin komen naast opsporing en vervolging, ook internationale coördinatie en samenwerking, en compensatie voor geleden schade aan de orde.

Nederland steunt al allerlei initiatieven om te komen tot waarheidsvinding en gerechtigheid in Oekraïne. Daarnaast is in Den Haag een schaderegister voor Oekraïne gevestigd. Ook komt er mogelijk een speciaal agressietribunaal in Den Haag, als daarvoor genoeg politieke en financiële steun komt.

Het demissionaire kabinet en ook de Tweede Kamer hebben zich meerdere malen uitgesproken om Oekraïne langjarig te blijven steunen. Ook als er een nieuw kabinet komt, zal dat niet veranderen, zo is de verwachting. De PVV is aan zet om een coalitie te vormen, maar het is de enige grote partij die tegen militaire en financiële hulp aan Kyiv is.

Meer uit Binnenland

Herstelwerkzaamheden overweg bij Meteren begonnen

METEREN (ANP) - Spoorbeheerder ProRail en aannemer Strukton zijn zaterdag begonnen met het herstel van de beveiligde overweg bij het Gelderse Meteren waar afgelopen week een treinongeluk plaatsvond. Dat meldt ProRail zaterdag. Op de overweg worden de spoorbomen, overwegverlichting en de spoorstaven vervangen.

39 minuten geleden
Advies water te koken rond Utrecht duurt zeker tot en met dinsdag

UTRECHT (ANP) - Het advies om in de regio Utrecht water drie minuten te koken voor gebruik, geldt in ieder geval tot en met dinsdag. Waterbedrijf Vitens heeft zaterdag twintig monsters van water uit het gebied genomen en op kweek gezet. Over twee dagen wordt dan duidelijk of de bacterie enterokokken is gevonden. "Dat proces kunnen we niet versnellen en moet zorgvuldig gebeuren", legt een woordvoerder uit.

2 uur geleden
Treinverkeer tussen Amsterdam Zuid en Schiphol start weer op

AMSTERDAM (ANP) - De seinstoring tussen Amsterdam Zuid en Schiphol is opgelost, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen Amsterdam Zuid en Schiphol wordt weer opgestart.

4 uur geleden
Politie publiceert foto's verdachten na dood Sherwin Peterhof

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft foto's gepubliceerd van twee verdachten die betrokken zouden zijn bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Het gaat om de 57-jarige Denise Soekra uit Paramaribo en de 32-jarige Claimond Maes uit Rotterdam.

4 uur geleden
Marcouch roept na 'haatdaad' op queervlag te hijsen

ARNHEM (ANP) - Nadat onbekenden in Arnhem een regenboogbanner in brand hadden gestoken, roept burgemeester Ahmed Marcouch zaterdag op de regenboogvlag te hijsen. Dat heeft de gemeente Arnhem zelf ook gedaan.

5 uur geleden
AH vult winkelvoorraden fleswater aan: 'sla niet te veel in'

UTRECHT (ANP) - Albert Heijn "doet er alles aan" om zo snel mogelijk weer nieuw verpakt water en waterflessen in de schappen van filialen in en rond Utrecht te hebben. Dat laat een woordvoerder van de supermarktketen weten. Door een kookadvies voor drinkwater in en rond de stad ziet de supermarktketen zaterdag dat er meer water wordt verkocht. Tegelijkertijd roept Albert Heijn klanten op om niet te veel in te slaan.

6 uur geleden
Schiphol per trein alleen via Hoofddorp bereikbaar

AMSTERDAM (ANP) - Er rijden zaterdagochtend bijna geen treinen van en naar Schiphol, meldt ProRail. Alleen op het traject tussen Schiphol en Hoofddorp is beperkt treinverkeer. Op alle andere trajecten van en naar Schiphol ligt het treinverkeer stil. Dit komt door een sein- en wisselstoring op het traject tussen Amsterdam Zuid en Schiphol en de uitvoering van geplande werkzaamheden op het traject tussen Amsterdam Centraal en Schiphol.

9 uur geleden