Nederland op voorlaatste dag OS achtste in medailleklassement
TOKIO (ANP) - Nederland heeft zich op de voorlaatste dag van de Olympische Spelen in het medailleklassement genesteld op de achtste plaats. Dat was te danken aan het goud van Sifan Hassan op de 10.000 meter en het verrassende zilver van de Oranje-atleten op de 4x400 meter. Dat bracht de totale oogst op 33 stuks, onderverdeeld in 10 goud, 11 zilver en 12 brons.
TeamNL gaat nu vrijwel gelijk op met Duitsland (10-11-16). Directe concurrent Italië (10-10-19) bejubelde de laatste 24 uur alleen een olympisch kampioene in het verre Sapporo (20 km snelwandelen) maar nergens een 'runner-up'. De Azzurri zakten daardoor een plek. Frankrijk (9-12-11), mede door het verrassende volleybalgoud van de mannen, completeert de top tien.
China is nog altijd de succesvolste gouddelver in Tokio met nu 38 olympische titels, onder meer door succes op de kanobaan. Daarnaast gaan ten minste 31 zilveren en 18 bronzen plakken mee naar Peking. De Amerikanen zetten echter een indrukwekkende eindsprint in. Team USA breidde als nummer 2 in de goud-rangschikking de verzameling eremetaal uit tot 108 exemplaren: 36-39-33. Gastland Japan (27-12-17) bleef derde, nu gevolgd door Rusland (20-26-23), Groot-Brittannië (20-21-22) en Australië (17-7-22).
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden