Nederland op voorlaatste dag OS achtste in medailleklassement
TOKIO (ANP) - Nederland heeft zich op de voorlaatste dag van de Olympische Spelen in het medailleklassement genesteld op de achtste plaats. Dat was te danken aan het goud van Sifan Hassan op de 10.000 meter en het verrassende zilver van de Oranje-atleten op de 4x400 meter. Dat bracht de totale oogst op 33 stuks, onderverdeeld in 10 goud, 11 zilver en 12 brons.
TeamNL gaat nu vrijwel gelijk op met Duitsland (10-11-16). Directe concurrent Italië (10-10-19) bejubelde de laatste 24 uur alleen een olympisch kampioene in het verre Sapporo (20 km snelwandelen) maar nergens een 'runner-up'. De Azzurri zakten daardoor een plek. Frankrijk (9-12-11), mede door het verrassende volleybalgoud van de mannen, completeert de top tien.
China is nog altijd de succesvolste gouddelver in Tokio met nu 38 olympische titels, onder meer door succes op de kanobaan. Daarnaast gaan ten minste 31 zilveren en 18 bronzen plakken mee naar Peking. De Amerikanen zetten echter een indrukwekkende eindsprint in. Team USA breidde als nummer 2 in de goud-rangschikking de verzameling eremetaal uit tot 108 exemplaren: 36-39-33. Gastland Japan (27-12-17) bleef derde, nu gevolgd door Rusland (20-26-23), Groot-Brittannië (20-21-22) en Australië (17-7-22).
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
34 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
1 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
5 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
1 dag geleden