Nederland op voorlaatste dag OS achtste in medailleklassement
TOKIO (ANP) - Nederland heeft zich op de voorlaatste dag van de Olympische Spelen in het medailleklassement genesteld op de achtste plaats. Dat was te danken aan het goud van Sifan Hassan op de 10.000 meter en het verrassende zilver van de Oranje-atleten op de 4x400 meter. Dat bracht de totale oogst op 33 stuks, onderverdeeld in 10 goud, 11 zilver en 12 brons.
TeamNL gaat nu vrijwel gelijk op met Duitsland (10-11-16). Directe concurrent Italië (10-10-19) bejubelde de laatste 24 uur alleen een olympisch kampioene in het verre Sapporo (20 km snelwandelen) maar nergens een 'runner-up'. De Azzurri zakten daardoor een plek. Frankrijk (9-12-11), mede door het verrassende volleybalgoud van de mannen, completeert de top tien.
China is nog altijd de succesvolste gouddelver in Tokio met nu 38 olympische titels, onder meer door succes op de kanobaan. Daarnaast gaan ten minste 31 zilveren en 18 bronzen plakken mee naar Peking. De Amerikanen zetten echter een indrukwekkende eindsprint in. Team USA breidde als nummer 2 in de goud-rangschikking de verzameling eremetaal uit tot 108 exemplaren: 36-39-33. Gastland Japan (27-12-17) bleef derde, nu gevolgd door Rusland (20-26-23), Groot-Brittannië (20-21-22) en Australië (17-7-22).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
36 minuten geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
58 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
1 uur geleden