Nederland op een na grootste importeur e-bikes van EU
LUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft in 2021 ruim 324.000 elektrische fietsen geïmporteerd. Daarmee was Nederland, na Duitsland, de grootste importeur van e-bikes in de Europese Unie. Dat meldt Eurostat. Volgens het Europese statistiekbureau werden in de hele EU vorig jaar bijna 1,5 miljoen elektrische fietsen ingevoerd.
Alleen Duitsland importeerde iets meer e-bikes dan Nederland, bijna 328.000. Frankrijk (178.000) en België (76.000) volgden. De elektrische fietsen die naar de EU werden verscheept, kwamen vooral uit Taiwan, China en Vietnam. Overigens worden ze niet allemaal hier bereden: fietsen die later weer zijn doorgevoerd zijn ook in deze cijfers meegenomen.
Marktonderzoeker Multiscope schatte eerder dit jaar op basis van een enquête dat Nederland zo'n 4,9 miljoen e-bikes telt. Volgens dat onderzoek zijn e-bikebezitters vaak ouder dan vijftig jaar en zij hebben een modaal tot twee keer modaal inkomen.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
9 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden