Nederland op een na grootste importeur e-bikes van EU
LUXEMBURG (ANP) - Nederland heeft in 2021 ruim 324.000 elektrische fietsen geïmporteerd. Daarmee was Nederland, na Duitsland, de grootste importeur van e-bikes in de Europese Unie. Dat meldt Eurostat. Volgens het Europese statistiekbureau werden in de hele EU vorig jaar bijna 1,5 miljoen elektrische fietsen ingevoerd.
Alleen Duitsland importeerde iets meer e-bikes dan Nederland, bijna 328.000. Frankrijk (178.000) en België (76.000) volgden. De elektrische fietsen die naar de EU werden verscheept, kwamen vooral uit Taiwan, China en Vietnam. Overigens worden ze niet allemaal hier bereden: fietsen die later weer zijn doorgevoerd zijn ook in deze cijfers meegenomen.
Marktonderzoeker Multiscope schatte eerder dit jaar op basis van een enquête dat Nederland zo'n 4,9 miljoen e-bikes telt. Volgens dat onderzoek zijn e-bikebezitters vaak ouder dan vijftig jaar en zij hebben een modaal tot twee keer modaal inkomen.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.
28 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.
38 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Om de bouwambities voor huurwoningen waar te maken, is verbetering van het investeringsklimaat in Nederland nodig. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek naar de financiering van private huurwoningen.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Greenpeace Nederland heeft een verzoekschrift ingediend bij de rechtbank in Amsterdam om vleesbedrijf JBS te dwingen bepaalde informatie openbaar te maken. Het gaat de milieuclub om gegevens over de bedrijfsvoering en de groeiplannen en over de mogelijke schade die het bedrijf aanricht aan klimaat, natuur en bevolking. Op basis van die informatie kan Greenpeace naar eigen zeggen een eventuele rechtszaak starten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van een bestaande koopwoning lag in juni gemiddeld 4 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder, melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook op kwartaalbasis stegen de prijzen met 4 procent. Hoewel huizen nog altijd duurder worden, blijven de prijsstijgingen wel geleidelijk afnemen.
2 uur geleden