Nederland ontvangt innovatie-award op techbeurs Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - Minister Dirk Beljaarts (Economische Zaken) heeft dinsdag in Las Vegas namens Nederland een Innovation Champion Award in ontvangst genomen. De ceremonie werd gehouden op de Consumer Electronics Show (CES), 's werelds grootste techbeurs.
Nederland is een van de 25 landen die werden uitgeroepen tot Innovation Champions. Dat zijn de landen die goed uit de bus kwamen op de zogenoemde Global Innovation Scorecard van de organisatie van de beurs. De scorekaart wordt opgemaakt na het meten van politieke, economische en demografische factoren die innovatie stimuleren.
Beljaarts vergezelt de Nederlandse delegatie op de CES, die uit tientallen bedrijven bestaat. Het bezoek aan de techbeurs is onderdeel van een Amerikareis van de minister. De trip moet Nederlandse techbedrijven en start-ups internationaal onder de aandacht brengen en samenwerking met Amerikaanse bedrijven stimuleren. Beljaarts was eerder samen met Nederlandse ondernemers in Phoenix in de staat Arizona om te spreken over de Nederlands-Amerikaanse samenwerking in de halfgeleiderindustrie. Na de CES brengt het gezelschap een bezoek aan techmekka Silicon Valley in de buurt van San Francisco.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.
4 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.
6 uur geleden