Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om reactie MH17-uitspraak
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden om tekst en uitleg te geven na de Russische reactie op de uitspraak in het MH17-proces. Volgens Rusland was het proces "niet onpartijdig".
Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) noemt deze uitlating "volstrekt verwerpelijk" en "echt onacceptabel". Dat zei hij na afloop van de ministerraad. De minister wil "in de wetenschap dat men hier niet zomaar mee ophoudt markeren dat we dit niet accepteren".
De rechtbank veroordeelde donderdag twee Russen en een pro-Russische Oekraïner tot een levenslange gevangenisstraf voor het neerhalen van de passagiersvlucht MH17 boven Oekraïens grondgebied. Daarbij kwamen 298 mensen om het leven, onder wie 193 Nederlanders.
Hoekstra verwacht niet dat Rusland op korte termijn de Russische veroordeelden gaat uitleveren aan Nederland. Wel zegt hij dit punt te blijven maken, "al kost het jaren". Hij noemt de uitspraak "een mijlpaal". "Je moet markeren wie schuldig is en de verantwoordelijken straffen."
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
3 uur geleden