Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om reactie MH17-uitspraak

Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om reactie MH17-uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden om tekst en uitleg te geven na de Russische reactie op de uitspraak in het MH17-proces. Volgens Rusland was het proces "niet onpartijdig".

Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) noemt deze uitlating "volstrekt verwerpelijk" en "echt onacceptabel". Dat zei hij na afloop van de ministerraad. De minister wil "in de wetenschap dat men hier niet zomaar mee ophoudt markeren dat we dit niet accepteren".

De rechtbank veroordeelde donderdag twee Russen en een pro-Russische Oekraïner tot een levenslange gevangenisstraf voor het neerhalen van de passagiersvlucht MH17 boven Oekraïens grondgebied. Daarbij kwamen 298 mensen om het leven, onder wie 193 Nederlanders.

Hoekstra verwacht niet dat Rusland op korte termijn de Russische veroordeelden gaat uitleveren aan Nederland. Wel zegt hij dit punt te blijven maken, "al kost het jaren". Hij noemt de uitspraak "een mijlpaal". "Je moet markeren wie schuldig is en de verantwoordelijken straffen."

Meer uit Binnenland

Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

14 minuten geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

28 minuten geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

1 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

1 uur geleden
DI-RECT bekroond met Edison Pop Oeuvreprijs

LEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.

1 uur geleden
Beveiliging bij locaties DPG Media aangescherpt na incident

DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.

2 uur geleden
Korpsleiding erkent fouten in onderzoek naar 'glurende' agenten

DRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.

3 uur geleden