Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om reactie MH17-uitspraak
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft de Russische ambassadeur ontboden om tekst en uitleg te geven na de Russische reactie op de uitspraak in het MH17-proces. Volgens Rusland was het proces "niet onpartijdig".
Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) noemt deze uitlating "volstrekt verwerpelijk" en "echt onacceptabel". Dat zei hij na afloop van de ministerraad. De minister wil "in de wetenschap dat men hier niet zomaar mee ophoudt markeren dat we dit niet accepteren".
De rechtbank veroordeelde donderdag twee Russen en een pro-Russische Oekraïner tot een levenslange gevangenisstraf voor het neerhalen van de passagiersvlucht MH17 boven Oekraïens grondgebied. Daarbij kwamen 298 mensen om het leven, onder wie 193 Nederlanders.
Hoekstra verwacht niet dat Rusland op korte termijn de Russische veroordeelden gaat uitleveren aan Nederland. Wel zegt hij dit punt te blijven maken, "al kost het jaren". Hij noemt de uitspraak "een mijlpaal". "Je moet markeren wie schuldig is en de verantwoordelijken straffen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
5 uur geleden