Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland ondanks daling olieprijzen nog niet van dure benzine af

Nederland ondanks daling olieprijzen nog niet van dure benzine af

EINDHOVEN (ANP) - Nederland zit waarschijnlijk nog langere tijd met benzineprijzen rond de 2 euro per liter opgescheept. Dat denkt marktdeskundige Paul van Selms van consumentencollectief UnitedConsumers. Vrijdag zetten de olieprijzen op de markt voor ruwe aardolie opeens een forse daling in, maar Van Selms denkt dat dit een incident betreft en dat de situatie structureel niet is veranderd.

De olieprijzen gingen vrijdag zo'n 12 tot 13 procent omlaag. Het komt zelden voor dat er op een dag sprake is van zo'n sterke prijsdaling op de oliemarkten. Beleggers schrokken van het nieuws over de ontdekking van een nieuwe coronavariant in Zuid-Afrika. Die zorgt er mogelijk voor dat de wereldwijde vraag naar olie wat gaat afnemen als gevolg van nieuwe reisbeperkingen.

Maar aan de aanbodkant is er nog niks veranderd, geeft Van Selms aan. Hij heeft de indruk dat de grote olieproducerende landen de hoge olieprijzen van de laatste tijd wel best vonden en dat ze zich ervoor zullen inspannen om de prijzen rond dat niveau te houden.

Onhoudbaar

Niet alle experts denken hier overigens hetzelfde over. Onlangs voorspelde een kenner van vermogensbeheerder T. Rowe Price dat de hoge olieprijzen op termijn onhoudbaar worden. Maar dan nog duurt het waarschijnlijk even voordat de gevolgen daarvan ook aan de Nederlandse pomp zijn te merken.

De landen van oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland denken er intussen al over om de voor januari geplande verruiming van de olieproductie niet meer te laten doorgaan, meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Die reactie op de grote prijsdaling op de oliemarkten van vrijdag zou een prijsstuwende werking kunnen hebben.

Adviesprijzen

De gemiddelde adviesprijs voor een liter E10 (Euro95) bedraagt zaterdag 2,13 euro, ruim een halve cent minder dan een dag eerder. Van Selms acht het goed mogelijk dat de prijs komende tijd enigszins zal zakken, richting de 2 euro. Maar op een duidelijk lagere prijs hoeven mensen volgens hem nog niet te rekenen.

Pomphouders kunnen wel afwijken van de adviesprijzen van de oliesector, die UnitedConsumers bijhoudt. Automobilisten zijn doorgaans het duurst uit bij tankstations langs de snelweg. Volgens prijsvergelijker brandstof-zoeker.nl is het bij een goedkope pomp in de provincie Groningen nog steeds mogelijk om E10 voor 1,84 euro per liter te tanken.

Meer uit Financieel

Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

21 minuten geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

23 minuten geleden
VS denken mondiale heffing deze week te verhogen naar 15 procent

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiƫn Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.

25 minuten geleden
SER: aandeel vrouwen in bestuur grote bedrijven groeit verder

DEN HAAG (ANP) - Het aandeel vrouwen in het bestuur van grote Nederlandse bedrijven is verder gestegen. De Sociaal-Economische Raad (SER) meldt dat het aandeel vrouwen eind 2024 is toegenomen naar gemiddeld 17,3 procent, 2 procentpunt meer dan een jaar eerder. De groei van de man-vrouwverhouding in de raad van commissarissen stagneerde echter.

28 minuten geleden
Brussel plant nog geen noodmaatregelen om stijgende energieprijs

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie plant nog geen noodmaatregelen om de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat heeft ze laten weten in een videovergadering met de lidstaten.

36 minuten geleden
FNV: vrouwen harder geraakt door bezuinigingen nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.

1 uur geleden
Hotels moeten schade door Booking.com aantonen, zegt rechter

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden