
Nederland oefent in aanloop naar EK tegen Duitsland
FARO (ANP) - Het Nederlands elftal speelt de komende interlandperiode in maart een oefenwedstrijd tegen Duitsland. Dat zei bondscoach Ronald Koeman in Faro, waar Oranje dinsdag de EK-kwalificatiereeks afsluit tegen Gibraltar.
Als Nederland en Duitsland aan elkaar worden gekoppeld tijdens de loting voor het EK op 2 december, gaat de wedstrijd niet door. In dat geval zoekt de KNVB een andere opponent.
Duitsland is als organisator automatisch zeker van deelname aan het EK. Oranje plaatste zich zaterdag dankzij een zege op Ierland (1-0). Duitsland zit bij de loting in pot 1, Nederland in pot 3.
Zware loting
De oefenwedstrijd is in Duitsland. De speelstad is nog niet bekend. Nederland speelt in de interlandperiode in maart ook nog een thuiswedstrijd. De KNVB meldt later tegen wie dat is.
"Als ik heb gezien wie in pot 2 zitten, is het denk ik niet zo ongunstig dat wij deel uitmaken van pot 3", aldus Koeman. "We wachten de loting wel af. In mijn periode hebben we vaak zwaar geloot, met tegenstanders als Duitsland en Frankrijk in onze poule. Uiteindelijk wil je ver komen en winnen. Dan zal je iedereen moeten verslaan."
Meer uit Voetbal
TAMPERE (ANP) - AZ speelt in de tweede voorronde van de Conference League tegen Ilves Tampere. De Finnen speelden donderdag in de eerste voorronde van de Europa League gelijk tegen Sjachtar Donetsk: 0-0. Dat was niet genoeg na de 6-0-nederlaag van een week eerder tijdens de eerste ontmoeting. Ilves Tampere gaat daardoor verder in de Conference League.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Alessio Da Cruz vertrekt bij Fortuna Sittard. De 28-jarige aanvaller maakt de overstap naar Athletic Club, dat in Brazilië uitkomt op het tweede niveau.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Noa Lang heeft dan eindelijk zijn transfer naar Napoli officieel te pakken. De 26-jarige international van het Nederlands elftal heeft, nadat er al weken geruchten over waren, in Napels zijn handtekening gezet onder een contract voor vijf jaar. Dat meldt PSV.
6 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - Indonesië-bondscoach Patrick Kluivert treft in oktober Saudi-Arabië en Irak in de strijd om een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Saudi-Arabië, dat zich voor de zevende keer kan plaatsen voor het WK, is de gastheer voor de duels.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Italië heeft zich als eerste land geplaatst voor de halve finales van het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andrea Soncin won in Genève met 2-1 van Noorwegen.
23 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Jan Urban is aangesteld als nieuwe bondscoach van Polen, een van de tegenstanders van Oranje in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De 63-jarige Pool is de opvolger van Michal Probierz, die vorige maand vertrok na een aanvaring met vedette Robert Lewandowski.
23 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de Griekse aanvaller Dimitris Limnios teruggehaald naar Nederland. De 27-jarige vleugelspeler komt op huurbasis over van Panathinaikos. Fortuna heeft ook een optie tot koop opgenomen in de verbintenis.
1 dag geleden