Nederland nog één gouden plak verwijderd van vorige twee Spelen
BEIJING (ANP) - Nederland is dankzij de zege van schaatser Thomas Krol op de 1000 meter op zeven gouden medailles gekomen bij de Olympische Spelen van Beijing. Dat betekent dat TeamNL nog altijd op gelijke hoogte kan komen met de vorige twee Spelen van Sotsji (2014) en Pyeongchang (2018), toen een recordaantal van acht gouden plakken werd behaald.
Die achtste titel moet zaterdag dan komen bij de massastart, waar Irene Schouten bij de vrouwen kanshebster is. Marijke Groenewoud is de andere deelneemster, terwijl bij de mannen Sven Kramer en Jorrit Bergsma meedoen.
Schouten won deze Spelen al twee keer goud, op de 3000 en 5000 meter. De overige Nederlandse zeges kwamen op naam van schaatsers Ireen Wüst (1500 meter) en Kjeld Nuis (1500 meter), shorttrackster Suzanne Schulting (1000 meter) en de vrouwenaflossingsploeg bij het shorttrack.
Nederland heeft nu zestien medailles behaald bij de Spelen van Beijing. In Sotsji kwam de Oranje-formatie op een recordaantal van 24 plakken uit en in Pyeongchang was er twintig keer eremetaal te vieren. Die aantallen gaat Nederland nu niet halen. De doelstelling van chef de mission Carl Verheijen was "richting de twintig medailles".
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
12 uur geleden