Nederland nog één gouden plak verwijderd van vorige twee Spelen
BEIJING (ANP) - Nederland is dankzij de zege van schaatser Thomas Krol op de 1000 meter op zeven gouden medailles gekomen bij de Olympische Spelen van Beijing. Dat betekent dat TeamNL nog altijd op gelijke hoogte kan komen met de vorige twee Spelen van Sotsji (2014) en Pyeongchang (2018), toen een recordaantal van acht gouden plakken werd behaald.
Die achtste titel moet zaterdag dan komen bij de massastart, waar Irene Schouten bij de vrouwen kanshebster is. Marijke Groenewoud is de andere deelneemster, terwijl bij de mannen Sven Kramer en Jorrit Bergsma meedoen.
Schouten won deze Spelen al twee keer goud, op de 3000 en 5000 meter. De overige Nederlandse zeges kwamen op naam van schaatsers Ireen Wüst (1500 meter) en Kjeld Nuis (1500 meter), shorttrackster Suzanne Schulting (1000 meter) en de vrouwenaflossingsploeg bij het shorttrack.
Nederland heeft nu zestien medailles behaald bij de Spelen van Beijing. In Sotsji kwam de Oranje-formatie op een recordaantal van 24 plakken uit en in Pyeongchang was er twintig keer eremetaal te vieren. Die aantallen gaat Nederland nu niet halen. De doelstelling van chef de mission Carl Verheijen was "richting de twintig medailles".
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
15 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
17 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
20 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
22 uur geleden