Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland niet uitgenodigd voor vredestop in Caïro

Nederland niet uitgenodigd voor vredestop in Caïro

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet uitgenodigd voor een internationale top deze zaterdag in Caïro over de oorlog tussen Israël en Hamas, bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Wel ziet Nederland zich vertegenwoordigd in EU-verband, aangezien voorzitter van de Europese Raad Charles Michel wel naar Egypte gaat. Aanstaande maandag praten de Europese buitenlandministers in Luxemburg verder over de situatie in Israël en Gaza.

Andere EU-leiders zijn er wel bij, onder wie de Italiaanse premier Giorgia Meloni, de Spaanse premier Pedro Sanchez en de Duitse en Franse buitenlandministers. Ook secretaris-generaal van de Verenigde Naties Antonio Guterres zal naar de top gaan.

De verwachtingen voor de top zijn al enigszins getemperd, omdat belangrijke hoofdrolspelers zoals de Verenigde Staten ontbreken. Ook is niet precies duidelijk wat de doelen zijn van de top. In een verklaring van 15 oktober heeft Egypte alleen gezegd dat de top zal gaan over de recente ontwikkelingen in Gaza en de toekomst van de Palestijnse kwestie.

Meer uit Politiek

Formatiefase met D66, VVD en CDA duurt tot 30 januari

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA nemen tot 30 januari de tijd voor de volgende fase van de formatie. Dat staat in de motie die D66 woensdag gaat indienen in het debat over de kabinetsformatie, bevestigt een woordvoerder van D66 na berichtgeving door De Telegraaf.

2 minuten geleden
Kamer wil dat kabinet nog niet besluit over Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het huidige demissionaire kabinet geen besluit neemt over het openen van Lelystad Airport voor burgerluchtvaart. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek is ondertekend door een Kamermeerderheid.

1 uur geleden
Kamer vindt kabinet te stil over spanningen in Cariben

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt het demissionaire kabinet te stil als het gaat om de spanningen in de Cariben. Partijen vinden de informatievoorziening aan Aruba, Curaçao en Bonaire onvoldoende, maar ook aan de Kamer zelf.

14 uur geleden
Van Weel wil aanvallen VS op drugsboten niet veroordelen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.

14 uur geleden
Wiersma: publicatie uitstootgegevens moet 'eerlijk en zorgvuldig'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil "eerlijk en zorgvuldig" te werk gaan bij het openbaar maken van uitstootgegevens van boeren. Dat laat zij via een woordvoerder weten na een kritische brief van het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding, dat haar ervan beticht de publicatie van deze data doelbewust te vertragen.

19 uur geleden
Kamer vraagt opnieuw om einde aan gaswinning bij Warffum

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid roept demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans opnieuw op de gaswinning bij Warffum te beëindigen. De VVD-bewindsvrouw herhaalde eerder deze week nog in een debat dat de wet haar dit niet toestaat. Een motie van de SP haalde het toch, met steun van D66, PVV, GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, PvdD, DENK, 50PLUS en Volt.

19 uur geleden
D66 wil Rianne Letschert als nieuwe informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.

20 uur geleden