Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland niet opgeschaald in Duitse risicolijst coronavirus

Nederland niet opgeschaald in Duitse risicolijst coronavirus

BERLIJN (ANP) - De Duitse gezondheidsautoriteiten hebben Nederland vrijdag niet geplaatst op de lijst van hoogrisicolanden vanwege het coronavirus. De stijging van het aantal vastgestelde besmettingen in Nederland per 100.000 inwoners over een week tijd zou hier in de systematiek van de Duitse gezondheidsautoriteiten aanleiding toe kunnen zijn. Maar de risico's worden ook met andere factoren afgewogen, of de autoriteiten kijken het nog een weekje aan.

Hiermee blijven de Nederlandse overzeese gebiedsdelen in Duitsland te boek staan als hoogrisicogebied, maar de rest van ons land is dat niet. Reizigers die uit een hoogrisicogebied naar Duitsland reizen hebben te maken met meer beperkingen. Ze moeten niet alleen een coronapas bij zich hebben, maar hun reis ook van tevoren via internet bij de overheid aanmelden. Eenmaal in Duitsland moeten ze dan in zelfisolatie. De regel is tien dagen isolatie, maar er kan al na een dag van worden afgeweken door een coronatest te laten doen die een negatieve uitslag oplevert.

De gezondheidsautoriteiten maken uitzonderingen, onder meer voor mensen die voor hun werk of opleiding de grens over moeten of op doorreis zijn.

Meer uit Binnenland

Natuurorganisaties waarschuwen voor achteruitgang zoetwaternatuur

ZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.

1 uur geleden
Mogelijke brandstichting bij opvang minderjarige asielzoekers

CADIER EN KEER (ANP) - Bij een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in het Limburgse Cadier en Keer is maandagavond brand uitgebroken. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting en heeft een verdachte aangehouden.

1 uur geleden
Weer protest bij concert Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.

6 uur geleden
Staatscommissie: politiek te afzijdig tegenover discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."

10 uur geleden
Staatscommissie: aanbevelingen tegen discriminatie niet opgevolgd

DEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".

11 uur geleden
Asielzoekers te vol Ter Apel kunnen tot donderdag in Roden slapen

RODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.

12 uur geleden
Massaclaim om datalek bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.

12 uur geleden