Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland niet opgeschaald in Duitse risicolijst coronavirus

Nederland niet opgeschaald in Duitse risicolijst coronavirus

BERLIJN (ANP) - De Duitse gezondheidsautoriteiten hebben Nederland vrijdag niet geplaatst op de lijst van hoogrisicolanden vanwege het coronavirus. De stijging van het aantal vastgestelde besmettingen in Nederland per 100.000 inwoners over een week tijd zou hier in de systematiek van de Duitse gezondheidsautoriteiten aanleiding toe kunnen zijn. Maar de risico's worden ook met andere factoren afgewogen, of de autoriteiten kijken het nog een weekje aan.

Hiermee blijven de Nederlandse overzeese gebiedsdelen in Duitsland te boek staan als hoogrisicogebied, maar de rest van ons land is dat niet. Reizigers die uit een hoogrisicogebied naar Duitsland reizen hebben te maken met meer beperkingen. Ze moeten niet alleen een coronapas bij zich hebben, maar hun reis ook van tevoren via internet bij de overheid aanmelden. Eenmaal in Duitsland moeten ze dan in zelfisolatie. De regel is tien dagen isolatie, maar er kan al na een dag van worden afgeweken door een coronatest te laten doen die een negatieve uitslag oplevert.

De gezondheidsautoriteiten maken uitzonderingen, onder meer voor mensen die voor hun werk of opleiding de grens over moeten of op doorreis zijn.

Meer uit Binnenland

Drie Hondius-opvarenden van schip afgehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.

28 minuten geleden
Nieuwe coalitie Moerdijk hamert op duidelijkheid en compensatie

MOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.

29 minuten geleden
OM eist 7 maanden cel tegen vader Jos Leijdekkers voor witwassen

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.

33 minuten geleden
Zieke opvarenden Hondius woensdagochtend geëvacueerd

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.

1 uur geleden
Museum zoekt IKEA-klassiekers met een verhaal

ARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.

1 uur geleden
Hondius-opvarende met hantavirus in ziekenhuis in Zürich

ZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.

2 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius zal aanmeren in Tenerife

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.

2 uur geleden