'Nederland moet ook wettelijk rouwverlof krijgen, net als België'
UTRECHT (ANP) - Nederland moet vaart maken met een wettelijk rouwverlof. Hiervoor pleit vakbond CNV woensdag, op de Internationale Dag van de Weduwen. Volgens de bond maakt het Nederlandse kabinet hier momenteel geen enkele aanstalten toe, maar in België bestaat er al wel zo’n regeling. Daar wordt het wettelijk rouwverlof binnenkort zelfs uitgebreid van drie naar tien dagen.
In Nederland maakt CNV zich hard voor een wettelijk flexibel opneembaar rouwverlof van twee weken. "Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken doet echter geen enkele toezegging. Het ministerie gaat eerst onderzoek doen naar rouw op de werkvloer. Maar dat het verlies van een dierbare een grote impact heeft, is al bekend", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin die al langer meer aandacht vraagt voor het gemis van een wettelijk rouwverlof.
CNV deed eerder zelf onderzoek en daaruit kwam volgens de vakbondsman naar voren dat een op de tien werkenden die iemand verliezen met een burn-out te maken krijgt. En een kwart zou langere tijd niet kunnen functioneren. Sommige mensen zouden zich ook kort ziek melden en een enkeling zou zelfs een langere tijd uit de roulatie zijn.
Rouwverlof is in Nederland nu niet in de wet geregeld. Wel zijn vaak afspraken vastgelegd in de cao of de arbeidsovereenkomst. Daardoor bestaan er grote verschillen tussen hoe werkgevers hiermee omgaan. Het kan bij sommige bedrijven ook een taboe zijn om extra verlof te vragen als dat nodig is. Volgens CNV vinden veel mensen de huidige regelingen voor rouwverlof onvoldoende. "Zo'n wettelijk rouwverlof kan enorm helpen en maakt het ook beter bespreekbaar op de werkvloer", benadrukt Fortuin.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
5 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
7 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
8 uur geleden