'Nederland moet ook wettelijk rouwverlof krijgen, net als België'
UTRECHT (ANP) - Nederland moet vaart maken met een wettelijk rouwverlof. Hiervoor pleit vakbond CNV woensdag, op de Internationale Dag van de Weduwen. Volgens de bond maakt het Nederlandse kabinet hier momenteel geen enkele aanstalten toe, maar in België bestaat er al wel zo’n regeling. Daar wordt het wettelijk rouwverlof binnenkort zelfs uitgebreid van drie naar tien dagen.
In Nederland maakt CNV zich hard voor een wettelijk flexibel opneembaar rouwverlof van twee weken. "Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken doet echter geen enkele toezegging. Het ministerie gaat eerst onderzoek doen naar rouw op de werkvloer. Maar dat het verlies van een dierbare een grote impact heeft, is al bekend", zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin die al langer meer aandacht vraagt voor het gemis van een wettelijk rouwverlof.
CNV deed eerder zelf onderzoek en daaruit kwam volgens de vakbondsman naar voren dat een op de tien werkenden die iemand verliezen met een burn-out te maken krijgt. En een kwart zou langere tijd niet kunnen functioneren. Sommige mensen zouden zich ook kort ziek melden en een enkeling zou zelfs een langere tijd uit de roulatie zijn.
Rouwverlof is in Nederland nu niet in de wet geregeld. Wel zijn vaak afspraken vastgelegd in de cao of de arbeidsovereenkomst. Daardoor bestaan er grote verschillen tussen hoe werkgevers hiermee omgaan. Het kan bij sommige bedrijven ook een taboe zijn om extra verlof te vragen als dat nodig is. Volgens CNV vinden veel mensen de huidige regelingen voor rouwverlof onvoldoende. "Zo'n wettelijk rouwverlof kan enorm helpen en maakt het ook beter bespreekbaar op de werkvloer", benadrukt Fortuin.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
2 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
3 uur geleden