Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland moet 'medicijnhub' worden

Nederland moet 'medicijnhub' worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer doen om de productie en ontwikkeling van medicijnen in ons land te versterken, zo leest Gerard Schouw, directeur Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen (VIG), tot zijn vreugde in de Prinsjesdagstukken. Hij vindt het een goede zaak, zegt hij verwijzend naar de problemen tijdens de coronacrisis.

"We zien nu scherper dan ooit dat onze samenleving en economie vastlopen, als medicijnen en vaccins ontbreken." Schouw benadrukt dat we voor de toelevering van veel cruciale medicijnen afhankelijk zijn van China en India. "Extra geneesmiddelentekorten waren dit voorjaar alleen met veel kunst- en vliegwerk van producenten, groothandels en apothekers te voorkomen."

Hij heeft allerlei ideeën voor verbetering en wil onder meer dat Nederland een 'medicijnhub' wordt: "Creëer een ondernemersklimaat dat concurrerend is met dat van andere landen, zodat we zelf meer medicijnen en vaccins kunnen ontwikkelen, produceren en exporteren."

Ook vindt hij dat er een snellere en bredere toegang van nieuwe geneesmiddelen tot de markt moet komen en dat de huidige procedures kritisch tegen het licht moeten worden gehouden.

Meer uit Gezond

Onderzoek: blootstelling hantavirus Radboudumc was te vermijden

NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.

7 uur geleden
Ebola-uitbraak Congo op een na grootste ooit geregistreerd

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.

12 uur geleden
Pijnkliniek mag geen lidocaïne verstrekken voor coronaklachten

DEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.

1 dag geleden
VS getroffen door zwaarste uitbraak mazelen in decennia

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.

1 week geleden
Vier zorgverleners in Assen gestraft om schenden beroepsgeheim

ZWOLLE (ANP) - Twee psychiaters en twee gz-psychologen hebben van het Regionaal Tuchtcollege Zwolle (RTG) een waarschuwing gekregen omdat ze hun beroepsgeheim hebben geschonden. Een voormalig verpleegkundige die werd verdacht van betrokkenheid bij ongeveer twintig sterfgevallen in het Wilhelmina Ziekenhuis Assen, had een klacht tegen ze ingediend.

1 week geleden
Hermans houdt expertisecentra voor postcovid jaar langer open

DEN HAAG (ANP) - De speciale expertisecentra waarin mensen met postcovid kunnen worden behandeld, blijven zeker een jaar langer open. Zorgminister Sophie Hermans (VVD) meldt in een Kamerbrief dat geld dat hiervoor is vrijgemaakt nog niet op is, waardoor de centra in 2027 open kunnen blijven.

2 weken geleden
Oeganda ontslaat laatst bekende ebolapatiënt uit ziekenhuis

KAMPALA (ANP/RTR) - In Oeganda is de laatst bekende ebolapatiënt ontslagen uit het ziekenhuis. De persoon is hersteld na het oplopen van de ziekte die dodelijk kan aflopen. In het Oost-Afrikaanse land zijn sinds 22 juni geen nieuwe besmettingen meer gemeld.

2 weken geleden