Nederland mist doel gasvoorraad, volgens Gasunie geen zorgen
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad was op 1 februari voor 37,7 procent gevuld. Dat percentage ligt onder de Europese doelstelling van 39 procent voor deze peildatum. Eerder werd al bekend dat de gasbergingen in Nederland sneller leeg raakten dan verwacht, maar net als toen is er volgens de Gasunie ook nu geen reden tot zorgen.
Volgens de meest recente cijfers van het Nationaal Energie Dashboard, een initiatief van de Gasunie en netbeheerder TenneT, zijn de bergingen 37,4 procent gevuld. Ook dat is nog binnen de marge, legt een woordvoerster van de Gasunie uit. Pas op het moment dat de gasvoorraad 5 procentpunt onder het vuldoel zakt, wordt de opdracht gegeven extra bij te vullen.
De gasvoorraden moeten volgens een Europese verordening op 1 november van elk jaar voor minimaal 90 procent gevuld zijn. Daarnaast zijn er tussentijdse streefdoelen die gehaald dienen te worden, waaronder op 1 februari.
"Met ingang van 2023 moet de gasopslag elk jaar vanaf februari specifiek worden gemonitord om te voorkomen dat gas in het midden van de winter onverwachts aan de ondergrondse gasopslaginstallaties wordt onttrokken, wat tot het einde van de winter tot problemen voor de voorzieningszekerheid zou kunnen leiden", is te lezen in de tekst van de verordening, waarin ook de marge van 5 procentpunten wordt aangehaald.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
41 minuten geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.
3 uur geleden