Nederland met vier badmintonners naar Olympische Spelen
NIEUWEGEIN (ANP) - Nederland doet volgende maand met vier badmintonners mee aan de Olympische Spelen. Sportkoepel NOC*NSF heeft de voordracht van Mark Caljouw, Selena Piek, Cheryl Seinen en Robin Tabeling goedgekeurd
De 26-jarige Caljouw is de eerste Nederlander in het enkelspel sinds de Spelen van 1996 in Atalanta. Toen deden Ron Michels, Jeroen van Dijk en Joris van Soerland mee.
Piek is voor de tweede keer present op de Olympische Spelen. De 29-jarige dubbelspecialiste speelt samen met de 25-jarige Seinen. Voor Seinen en Tabeling worden de Olympische Spelen in Tokio hun olympisch debuut. De 27-jarige Tabeling is actief in het gemengddubbel.
Het olympisch badmintontoernooi begint zaterdag 24 juli en duurt tot en met maandag 2 augustus.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
7 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
7 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
12 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
13 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
14 uur geleden