Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland met twintig medailles op negende plek medaillespiegel

Nederland met twintig medailles op negende plek medaillespiegel

PARIJS (ANP) - Nederland neemt bij de Olympische Spelen nog altijd de negende plek in. Nu het goud van zeilster Marit Bouwmeester ook officieel binnen is, heeft TeamNL twintig medailles: negen gouden, vijf zilveren en zes bronzen. De negen gouden plakken zijn onderverdeeld in het roeien (vier), zeilen (twee), atletiek, basketbal en baanwielrennen.

De resterende dagen gaan de Nederlandse sporters op jacht naar het record van Sydney. Bij de Zomerspelen in 2000 behaalden de Oranjesporters twaalf keer goud. Nederland heeft beide hockeyteams in de finale staan en ook atlete Femke Bol en openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal hopen nog op goud.

Het record qua meeste medailles op de Zomerspelen van Nederland is van drie jaar geleden in Tokio, toen Oranje uitkwam op tien keer goud, twaalf keer zilver en veertien keer brons (36 medailles).

De Verenigde Staten voeren het medailleklassement voorlopig aan met 24 keer goud, gevolgd door China (23), Australië (15), Frankrijk (13), Groot-Brittannië (12), Zuid-Korea (11), Japan (11), Italië (9), Nederland (9) en Duitsland (8).

Meer uit Sport

Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

53 minuten geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

2 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

21 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

21 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

23 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

23 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

1 dag geleden