Nederland met twintig medailles op negende plek medaillespiegel
PARIJS (ANP) - Nederland neemt bij de Olympische Spelen nog altijd de negende plek in. Nu het goud van zeilster Marit Bouwmeester ook officieel binnen is, heeft TeamNL twintig medailles: negen gouden, vijf zilveren en zes bronzen. De negen gouden plakken zijn onderverdeeld in het roeien (vier), zeilen (twee), atletiek, basketbal en baanwielrennen.
De resterende dagen gaan de Nederlandse sporters op jacht naar het record van Sydney. Bij de Zomerspelen in 2000 behaalden de Oranjesporters twaalf keer goud. Nederland heeft beide hockeyteams in de finale staan en ook atlete Femke Bol en openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal hopen nog op goud.
Het record qua meeste medailles op de Zomerspelen van Nederland is van drie jaar geleden in Tokio, toen Oranje uitkwam op tien keer goud, twaalf keer zilver en veertien keer brons (36 medailles).
De Verenigde Staten voeren het medailleklassement voorlopig aan met 24 keer goud, gevolgd door China (23), Australië (15), Frankrijk (13), Groot-Brittannië (12), Zuid-Korea (11), Japan (11), Italië (9), Nederland (9) en Duitsland (8).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
2 uur geleden