Nederland met twintig medailles op negende plek medaillespiegel
PARIJS (ANP) - Nederland neemt bij de Olympische Spelen nog altijd de negende plek in. Nu het goud van zeilster Marit Bouwmeester ook officieel binnen is, heeft TeamNL twintig medailles: negen gouden, vijf zilveren en zes bronzen. De negen gouden plakken zijn onderverdeeld in het roeien (vier), zeilen (twee), atletiek, basketbal en baanwielrennen.
De resterende dagen gaan de Nederlandse sporters op jacht naar het record van Sydney. Bij de Zomerspelen in 2000 behaalden de Oranjesporters twaalf keer goud. Nederland heeft beide hockeyteams in de finale staan en ook atlete Femke Bol en openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal hopen nog op goud.
Het record qua meeste medailles op de Zomerspelen van Nederland is van drie jaar geleden in Tokio, toen Oranje uitkwam op tien keer goud, twaalf keer zilver en veertien keer brons (36 medailles).
De Verenigde Staten voeren het medailleklassement voorlopig aan met 24 keer goud, gevolgd door China (23), Australië (15), Frankrijk (13), Groot-Brittannië (12), Zuid-Korea (11), Japan (11), Italië (9), Nederland (9) en Duitsland (8).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
29 minuten geledenLIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
34 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
40 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackmannen hebben zich na twaalf jaar weer geplaatst voor de finale van de olympische aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat eindigden in de tweede halve finale in Milaan als tweede, achter Zuid-Korea.
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers starten bij de Olympische Spelen in Milaan in de halve finale van de aflossing met Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat. Melle van 't Wout is reserve.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is op de Olympische Spelen doorgedrongen tot de finale van de 1000 meter. De olympisch kampioene op de 500 meter eindigde in de eerste halve finale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De finale is later op maandag, om 12.47 uur.
1 uur geleden