Nederland met pech en val vijfde op gemengde ploegentijdrit WK
WOLLONGONG (ANP) - De gemengde ploegentijdrit bij de WK wielrennen in het Australische Wollongong is voor Nederland dramatisch verlopen. Nadat Bauke Mollema bij de mannen al vroeg wegviel door een vastgelopen ketting, kwam Annemiek van Vleuten na de aflossing vrijwel direct ten val. Met slechts vier renners was het behalen van een medaille onbegonnen werk. Oranje eindigde toch nog als vijfde. De wereldtitel ging naar Zwitserland, het zilver was voor Italië en het brons ging naar Australië.
Bij Mollema stokte het tempo al na enkele minuten. De Groningse wielrenner kon door een vastgelopen ketting niet meer trappen. Hij moest afstappen en overstappen op een andere fiets, maar raakte ver achterop bij de twee andere renners van de ploeg, Mathieu van der Poel en Daan Hoole. Die twee fietsten hard door, maar arriveerden met een flinke achterstand op de snelste ploegen bij het wisselpunt.
Kort na de aflossing ging het mis bij de vrouwen. Annemiek van Vleuten raakte direct na de start, nog bij het op gang trappen, de controle kwijt over haar fiets en kwam hard ten val. Het leek erop alsof haar voorderailleur haperde. Zij bleef zitten op het asfalt met een gehavende knie en een bebloede elleboog. Het gevolg was dat Ellen van Dijk en Riejanne Markus samen verder moesten. Ze leverden een enorme inspanning, maar konden niet meedingen om een plek op het podium. De eindtijd van de Nederlandse ploeg was 34.39 minuten en dat was 52 seconden langzamer dan de winnende tijd van Zwitserland (33.47).
Het was pas de derde keer dat de gemengde ploegentijdrit onderdeel is van de WK. Nederland won goud in de eerste editie in 2019 en zilver in 2021.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
3 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
6 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
6 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
8 uur geleden