Nederland met kleine selectie naar eerste wereldbeker veldrijden
NIEUWEGEIN (ANP) - Nederland doet met een vrij kleine groep mee aan de eerste wereldbekerwedstrijd veldrijden van het nieuwe seizoen, komend weekeinde in Tabor in Tsjechië. Bondscoach Gerben de Knegt selecteerde zes mannen (Lars van der Haar, Corné van Kessel, David van der Poel, Stan Godrie, Maik van der Heijden en Gosse van der Meer) en negen vrouwen (Ceylin del Carmen Alvarado, Annemarie Worst, Lucinda Brand, Yara Kastelijn, Inge van der Heijden, Shirin van Anrooij, Denise Betsema, Puck Pieterse en Sophie de Boer).
"De gezondheidssituatie in Tsjechië laat pas sinds vorige week weer wedstrijdsport toe en wij raden de sporters aan hun bewegingen buiten het wedstrijdterrein daarom zoveel mogelijk te beperken. Op dit moment mogen alleen profs hun sport beoefenen in ons land, daarom vaardigen we alleen veldrijders voor de elite-categorieën af", aldus De Knegt.
De wereldbeker veldrijden is vanwege het coronavirus uitgedund en bestaat voorlopig uit vijf wedstrijden. Na Tabor volgen Namen (20 december), Dendermonde (27 december), Hulst (3 januari) en Overijse (24 januari).
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
15 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
3 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
22 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
1 dag geleden