
Nederland met 32 medailles op achtste plek in klassement
PARIJS (ANP) - Nederland gaat de laatste dag van de Olympische Spelen in als achtste in het medailleklassement. TeamNL staat na het zilver van de estafettevrouwen 4x400 meter en het brons voor synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer op een totaal van 32 medailles. Daarvan zijn dertien plakken goud.
Zondag zijn er nog medaillekansen op de marathon bij de vrouwen (Sifan Hassan) en bij het baanwielrennen. Nederland passeert bij succes mogelijk nog Zuid-Korea in het klassement.
China voert het klassement aan met 39 keer goud, net voor de Verenigde Staten met 38. Australië, Japan, Frankrijk en Groot-Brittannië volgen op ruime afstand.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Unibet Tietema Rockets heeft met Dylan Groenewegen een grote naam binnengehaald. De zesvoudig etappewinnaar in de Tour de France komt na dit seizoen over van de Australische ploeg Team Jayco AlUla, waar zijn contract na vier jaar afloopt.
2 uur geledenMARANELLO (ANP/RTR) - Ferrari-teambaas Fred Vasseur maakt zich geen zorgen om Lewis Hamilton. De Britse Formule 1-coureur noemde zich afgelopen week tijdens de Grote Prijs van Hongarije "absoluut nutteloos". Ook suggereerde Hamilton dat Ferrari "waarschijnlijk van coureur moet wisselen".
15 uur geledenLEGNICA (ANP/BELGA) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De 23-jarige Nederlander van Visma-Lease a Bike was in de rit over bijna 200 kilometer van Wroclaw naar Legnica de snelste in de massasprint. De Fransman Paul Magnier finishte als tweede en de Australiër Jensen Plowright als derde.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Iga Swiatek is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De winnares van Wimbledon verloor van de als zestiende geplaatste Clara Tauson uit Denemarken: 7-6 (1) 6-3.
22 uur geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.
1 dag geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.
1 dag geledenLOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij zijn rentree na een sleutelbeenbreuk als achtste geëindigd in de Grote Prijs van België. De vijfvoudig wereldkampioen in de MXGP werd zowel in de eerste als tweede manche achtste. Lucas Coenen won de grand prix in Lommel voor eigen publiek door de tweede manche te winnen, na zijn tweede plaats in de eerste race.
1 dag geleden