Nederland met 22 atleten naar WK atletiek indoor in Belgrado
ARNHEM (ANP) - Nederland doet met 22 atleten mee aan de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado. Technisch directeur Ad Roskam selecteerde negen vrouwen en dertien mannen.
De WK zijn van vrijdag 18 tot en met zondag 20 maart in de Stark Arena, waar plek is voor 18.000 toeschouwers.
De negen Nederlandse vrouwelijke deelnemers zijn N'Ketia Seedo (60 meter), Zoë Sedney (60 meter horden), Maayke Tjin-A-Lim (60 meter horden), Lieke Klaver (400 meter en 4x400 meter), Femke Bol (400 meter en 4x400 meter), Jessica Schilder (kogelstoten), Lisanne de Witte (4x400 meter estafette), Eveline Saalberg (4x400 meter estafette) en Andrea Bouma (4x400 meter estafette).
Bol noteerde eind februari bij de Nederlandse kampioenschappen indoor een tijd van 50,30 seconden op de 400 meter. Daarmee voert ze de mondiale seizoenslijst aan. Bol, die vorig jaar bij de Olympische Spelen in Tokio brons behaalde op de 400 meter horden, is regerend Europees indoorkampioene op de 400 meter en 4x400 meter en nu ook de grootste kandidate voor goud. Kogelstootster Schilder staat derde op de jaarlijst met een afstand van 19,72 meter
Bij de mannen bestaat de Oranje-afvaardiging uit Joris van Gool (60 meter), Koen Smet (60 meter horden), Liam van der Schaaf (60 meter horden), Liemarvin Bonevacia (400 meter en 4x400 meter), Isayah Boers (400 meter en 4x400 meter), Tony van Diepen (800 meter en 4x400 meter), Samuel Chapple (800 meter), Tim Verbaandert (3000 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen), Nick Smidt (4x400 meter estafette), Taymir Burnet (4x400 meter estafette), Terrence Agard (4x400 meter estafette) en Jochem Dobber (4x400 meter estafette).
Bonevacia kwam bij de NK indoor op de 400 meter tot 45,48 seconden. Dat was een stevige verbetering van zijn Nederlandse record. Bovendien is hij met die tijd de snelste Europeaan op die afstand.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
17 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
18 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
21 uur geleden