Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland met 22 atleten naar WK atletiek indoor in Belgrado

Nederland met 22 atleten naar WK atletiek indoor in Belgrado

ARNHEM (ANP) - Nederland doet met 22 atleten mee aan de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado. Technisch directeur Ad Roskam selecteerde negen vrouwen en dertien mannen.

De WK zijn van vrijdag 18 tot en met zondag 20 maart in de Stark Arena, waar plek is voor 18.000 toeschouwers.

De negen Nederlandse vrouwelijke deelnemers zijn N'Ketia Seedo (60 meter), Zoƫ Sedney (60 meter horden), Maayke Tjin-A-Lim (60 meter horden), Lieke Klaver (400 meter en 4x400 meter), Femke Bol (400 meter en 4x400 meter), Jessica Schilder (kogelstoten), Lisanne de Witte (4x400 meter estafette), Eveline Saalberg (4x400 meter estafette) en Andrea Bouma (4x400 meter estafette).

Bol noteerde eind februari bij de Nederlandse kampioenschappen indoor een tijd van 50,30 seconden op de 400 meter. Daarmee voert ze de mondiale seizoenslijst aan. Bol, die vorig jaar bij de Olympische Spelen in Tokio brons behaalde op de 400 meter horden, is regerend Europees indoorkampioene op de 400 meter en 4x400 meter en nu ook de grootste kandidate voor goud. Kogelstootster Schilder staat derde op de jaarlijst met een afstand van 19,72 meter

Bij de mannen bestaat de Oranje-afvaardiging uit Joris van Gool (60 meter), Koen Smet (60 meter horden), Liam van der Schaaf (60 meter horden), Liemarvin Bonevacia (400 meter en 4x400 meter), Isayah Boers (400 meter en 4x400 meter), Tony van Diepen (800 meter en 4x400 meter), Samuel Chapple (800 meter), Tim Verbaandert (3000 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen), Nick Smidt (4x400 meter estafette), Taymir Burnet (4x400 meter estafette), Terrence Agard (4x400 meter estafette) en Jochem Dobber (4x400 meter estafette).

Bonevacia kwam bij de NK indoor op de 400 meter tot 45,48 seconden. Dat was een stevige verbetering van zijn Nederlandse record. Bovendien is hij met die tijd de snelste Europeaan op die afstand.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

13 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

13 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

16 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

17 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

17 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

19 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.

19 uur geleden