Nederland met 22 atleten naar WK atletiek indoor in Belgrado
ARNHEM (ANP) - Nederland doet met 22 atleten mee aan de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado. Technisch directeur Ad Roskam selecteerde negen vrouwen en dertien mannen.
De WK zijn van vrijdag 18 tot en met zondag 20 maart in de Stark Arena, waar plek is voor 18.000 toeschouwers.
De negen Nederlandse vrouwelijke deelnemers zijn N'Ketia Seedo (60 meter), Zoë Sedney (60 meter horden), Maayke Tjin-A-Lim (60 meter horden), Lieke Klaver (400 meter en 4x400 meter), Femke Bol (400 meter en 4x400 meter), Jessica Schilder (kogelstoten), Lisanne de Witte (4x400 meter estafette), Eveline Saalberg (4x400 meter estafette) en Andrea Bouma (4x400 meter estafette).
Bol noteerde eind februari bij de Nederlandse kampioenschappen indoor een tijd van 50,30 seconden op de 400 meter. Daarmee voert ze de mondiale seizoenslijst aan. Bol, die vorig jaar bij de Olympische Spelen in Tokio brons behaalde op de 400 meter horden, is regerend Europees indoorkampioene op de 400 meter en 4x400 meter en nu ook de grootste kandidate voor goud. Kogelstootster Schilder staat derde op de jaarlijst met een afstand van 19,72 meter
Bij de mannen bestaat de Oranje-afvaardiging uit Joris van Gool (60 meter), Koen Smet (60 meter horden), Liam van der Schaaf (60 meter horden), Liemarvin Bonevacia (400 meter en 4x400 meter), Isayah Boers (400 meter en 4x400 meter), Tony van Diepen (800 meter en 4x400 meter), Samuel Chapple (800 meter), Tim Verbaandert (3000 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen), Nick Smidt (4x400 meter estafette), Taymir Burnet (4x400 meter estafette), Terrence Agard (4x400 meter estafette) en Jochem Dobber (4x400 meter estafette).
Bonevacia kwam bij de NK indoor op de 400 meter tot 45,48 seconden. Dat was een stevige verbetering van zijn Nederlandse record. Bovendien is hij met die tijd de snelste Europeaan op die afstand.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
19 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
1 dag geleden