Nederland met 22 atleten naar WK atletiek indoor in Belgrado
ARNHEM (ANP) - Nederland doet met 22 atleten mee aan de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado. Technisch directeur Ad Roskam selecteerde negen vrouwen en dertien mannen.
De WK zijn van vrijdag 18 tot en met zondag 20 maart in de Stark Arena, waar plek is voor 18.000 toeschouwers.
De negen Nederlandse vrouwelijke deelnemers zijn N'Ketia Seedo (60 meter), Zoë Sedney (60 meter horden), Maayke Tjin-A-Lim (60 meter horden), Lieke Klaver (400 meter en 4x400 meter), Femke Bol (400 meter en 4x400 meter), Jessica Schilder (kogelstoten), Lisanne de Witte (4x400 meter estafette), Eveline Saalberg (4x400 meter estafette) en Andrea Bouma (4x400 meter estafette).
Bol noteerde eind februari bij de Nederlandse kampioenschappen indoor een tijd van 50,30 seconden op de 400 meter. Daarmee voert ze de mondiale seizoenslijst aan. Bol, die vorig jaar bij de Olympische Spelen in Tokio brons behaalde op de 400 meter horden, is regerend Europees indoorkampioene op de 400 meter en 4x400 meter en nu ook de grootste kandidate voor goud. Kogelstootster Schilder staat derde op de jaarlijst met een afstand van 19,72 meter
Bij de mannen bestaat de Oranje-afvaardiging uit Joris van Gool (60 meter), Koen Smet (60 meter horden), Liam van der Schaaf (60 meter horden), Liemarvin Bonevacia (400 meter en 4x400 meter), Isayah Boers (400 meter en 4x400 meter), Tony van Diepen (800 meter en 4x400 meter), Samuel Chapple (800 meter), Tim Verbaandert (3000 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen), Nick Smidt (4x400 meter estafette), Taymir Burnet (4x400 meter estafette), Terrence Agard (4x400 meter estafette) en Jochem Dobber (4x400 meter estafette).
Bonevacia kwam bij de NK indoor op de 400 meter tot 45,48 seconden. Dat was een stevige verbetering van zijn Nederlandse record. Bovendien is hij met die tijd de snelste Europeaan op die afstand.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden