
Nederland massaal naar het strand op warmste 10 september
DEN HAAG (ANP) - Veel mensen hebben de warmste 10 september die Nederland ooit zag aan de kust doorgebracht. In populaire badplaatsen als Scheveningen, Noordwijk en Hoek van Holland was in de loop van de dag geen parkeerplaats meer te vinden.
Ook in Zeeland was het druk op de stranden. "We komen hier vaker, maar ik heb het nog nooit hier zo druk gezien", zei een bezoeker van Westkapelle tegen Omroep Zeeland. Ook veel andere stranden werden overspoeld met dagjesmensen.
Wie dat met de auto deed, had op den duur pech op veel plekken. "Alle parkeerplaatsen bij het strand van Hoek van Holland zijn vol", waarschuwde bijvoorbeeld de gemeente Rotterdam. Ook de gemeente Den Haag liet weten dat in Scheveningen en Kijkduin geen plek meer te vinden was. De gemeente noemde het "gezellig druk" en voegde er de tip aan toe om met openbaar vervoer, fiets of scooter naar het strand te komen.
Ook de stranden in Zandvoort, Bloemendaal en Noordwijk werden drukbezocht. Vanwege de drukte zette de gemeente Noordwijk een extra shuttlebus in naar het strand. In De Bilt werd het zondag 28,5 graden. Zo'n hoge temperatuur was nog niet eerder genoteerd op deze datum.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Filmproducent Rob Houwer is overleden, bevestigde Ineke van Wezel, die jarenlang met Houwer samenwerkte, zondag aan het ANP na berichtgeving van Het Parool. De producent van films als Turks Fruit en Soldaat van Oranje overleed vrijdag op 87-jarige leeftijd in Amsterdam. Hij was al een tijdje ernstig ziek.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op de internationale 'peukenopruimdag' zijn zaterdag 964.000 peuken van straat gehaald. Dat is duidelijk meer dan de 600.000 peuken die vorig jaar werden geraapt. Dat komt onder meer doordat op veel meer plaatsen mensen de straat op gingen om aan de actie mee te doen, meldt de organisatie van de actie PeukMeuk.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De wedstrijd van het Nederlands elftal op het Europees kampioenschap tegen Wales is "in totaal door 2,9 miljoen" mensen bekeken. Dat meldt zondagochtend de NOS, die de wedstrijd uitzond. Via de site en app van de NOS keken bijna 180.000 mensen.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is een jongeman gewond geraakt na een schietincident dat zich zondag kort na middernacht afspeelde op de Schinnenbaan in het stadsdeel Beverwaard. De politie heeft een verdachte aangehouden.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren houden zondagmiddag een sit-in op Amsterdam Centraal voor het behoud van de jongerendagkaart. De organisatie Fridays For Future Nederland verwacht dat vanaf 13.00 uur tientallen jongeren aan het zittende protest deelnemen.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Deelnemers aan de jaarlijkse Roparun hebben vorige maand ruim 4,7 miljoen euro opgehaald voor goede doelen. Het geld is bestemd voor doelen die "het leven van mensen met kanker draaglijker maken". De organisatie van het sponsorevenement maakte de eindstand zaterdagavond bekend tijdens een slotfeest in De Kuip in Rotterdam.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) vindt het onaanvaardbaar dat een aantal Joodse studenten en medewerkers zich onveilig voelt op de universiteit. Tegen Het Parool zeggen enkele Joodse studenten, docenten en medewerkers van de UvA en de Vrije Universiteit (VU) zaterdag dat ze zich buitengesloten voelen en hun identiteit moeten verbergen. Ook spreken ze van "verbale agressie van pro-Palestijnse demonstranten".
1 dag geleden