Nederland mag asielzoekers blijven overdragen aan België
DEN HAAG (ANP) - Nederland mag asielzoekers naar België blijven uitzetten, zo heeft de Raad van State geoordeeld. De staatssecretaris van Justitie heeft terecht geweigerd een asielaanvraag van een Angolese man in behandeling te nemen. Volgens de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is het niet aannemelijk dat vreemdelingen die aan België worden overgedragen in strijd met de mensenrechten worden behandeld.
De Angolese asielzoeker is daar juist wel bang voor en wilde via de Raad van State voorkomen dat hij naar België moet. De hoogste rechter in Nederland gaat hier niet in mee.
De staatssecretaris mag ervan uitgaan dat alle EU-lidstaten op een effectieve en gelijkwaardige manier bescherming bieden aan de grondrechten in het EU-Handvest, het Vluchtelingenverdrag en het Europese Verdrag voor de Rechten van de Mens, zegt de Raad van State.
Ook in België zit de reguliere asielopvang vol. Daarom geven de Belgische autoriteiten voorrang aan vrouwen, kinderen en kwetsbare mensen. Niet-kwetsbare alleenstaande mannen komen op een wachtlijst te staan. Omdat deze wachtlijst tijdelijk is 'bevroren', krijgen alleenstaande mannen mondjesmaat een plek in de reguliere opvang. Zij kunnen gebruikmaken van de nood- en daklozenopvang en medische en juridische voorzieningen.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.
5 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.
9 uur geleden