Nederland mag 158 miljoen staatssteun steken in duurzaamheid
BRUSSEL (ANP) - Nederland mag van de Europese Commissie voor 158 miljoen euro aan staatssteun steken in één of enkele bedrijven die helpen de Europese klimaatdoelen te bereiken.
Welk bedrijf of welke bedrijven de subsidie krijgen, is nog niet bekendgemaakt. Dat gebeurt zodra de subsidieaanvraag van alle bedrijfsgevoelige informatie is ontdaan. De beslissing is dan te raadplegen in het staatssteunregister van de Europese Commissie.
Normaal is staatssteun taboe in de Europese Unie omdat eerlijke concurrentie tussen landen en bedrijven volgens de EU-verdragen belangrijk wordt gevonden. Maar onder bijzondere omstandigheden worden binnen de Europese Unie wel afspraken gemaakt over, vaak tijdelijke, hulpprogramma's.
Ruwe grondstoffen
Onder het zogenoemde Tijdelijke Crisis- en Overgangsraamwerk (TCTF) mogen EU-lidstaten nu bedrijven subsidiëren die onder meer batterijen of zonnepanelen produceren. Ook bedrijven die cruciale ruwe grondstoffen terugwinnen komen voor de subsidie in aanmerking.
Voor alle EU-landen is er wel een prijsplafond afgesproken voor dergelijke subsidies. Ook moeten die uiterlijk december 2025 zijn toegekend. De plannen moeten bovendien vooraf ter goedkeuring worden voorgelegd aan de Europese Commissie. Nederland heeft aan al die voorwaarden voldaan, stelt de Europese Commissie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
8 uur geleden