Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland maakt 'goede kans' voor ijsjestak Unilever

Nederland maakt 'goede kans' voor ijsjestak Unilever

AMSTERDAM (ANP) - Nederland maakt "een goede kans" als vestigingsplaats voor het hoofdkantoor van de ijsjesdivisie van Unilever bij een eventuele afsplitsing van de bedrijfstak. Dat heeft Hein Schumacher, topman van Unilever, zondag gezegd in het televisieprogramma Buitenhof. Een voorwaarde is wel dat het vestigingsklimaat "attractief blijft".

"De waarschijnlijkste route is afsplitsen met een aparte beursnotering en een eigen hoofdkantoor. We runnen de ijsjesdivisie op dit moment vanuit Nederland", zei Schumacher.

Unilever kondigde eerder deze week aan deze tak, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, af te gaan splitsen. Mogelijk krijgt de tak dan in Amsterdam een beursnotering.

Verslechterde belastingregeling

Het vestigingsklimaat in Nederland is volgens de topman op dit moment goed. "Nederland staat heel hoog op alle concurrentielijstjes op dit gebied. Maar we hebben de laatste jaren wel wat verrassingen gezien", stelt de directeur van het Britse concern.

Hij wijst onder meer op de verslechterde belastingregeling voor expats. "En de innovatiebox, een belastingvoordeel voor bedrijven die investeren in nieuwe technologie, staat op losse schroeven. Een voorspelbare overheid en regelgeving zijn heel belangrijk. En het is cruciaal dat er veel geïnvesteerd gaat worden in kennis en scholing", vervolgt Schumacher.

Los van de afsplitsing van de ijsjestak, maakte Unilever eerder deze week ook bekend dat het concern wereldwijd ongeveer 7500 voornamelijk kantoorbanen gaat schrappen. Of er ook in Nederland banen komen te verdwijnen is nog onbekend.

Meer uit Financieel

Topman World Economic Forum stapt op na ophef om band met Epstein

DAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.

2 minuten geleden
Arriva verlaagt prijs treinkaartjes in noorden van Nederland

DEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.

6 minuten geleden
Odido betaalt criminelen niet voor gestolen klantgegevens

DEN HAAG (ANP) - Odido gaat geen losgeld betalen aan de criminele hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.

49 minuten geleden
Eigenaar Telegraaf en NRC overschrijdt miljoen digitale abonnees

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.

1 uur geleden
Bonden praten niet met kabinet als AOW-plan niet van tafel gaat

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.

1 uur geleden
Vierde krimpjaar op rij voor haven Rotterdam door staalproblemen

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Azië. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.

2 uur geleden
Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen om onverkochte sneakers

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.

2 uur geleden