Nederland maakt 'goede kans' voor ijsjestak Unilever
AMSTERDAM (ANP) - Nederland maakt "een goede kans" als vestigingsplaats voor het hoofdkantoor van de ijsjesdivisie van Unilever bij een eventuele afsplitsing van de bedrijfstak. Dat heeft Hein Schumacher, topman van Unilever, zondag gezegd in het televisieprogramma Buitenhof. Een voorwaarde is wel dat het vestigingsklimaat "attractief blijft".
"De waarschijnlijkste route is afsplitsen met een aparte beursnotering en een eigen hoofdkantoor. We runnen de ijsjesdivisie op dit moment vanuit Nederland", zei Schumacher.
Unilever kondigde eerder deze week aan deze tak, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, af te gaan splitsen. Mogelijk krijgt de tak dan in Amsterdam een beursnotering.
Verslechterde belastingregeling
Het vestigingsklimaat in Nederland is volgens de topman op dit moment goed. "Nederland staat heel hoog op alle concurrentielijstjes op dit gebied. Maar we hebben de laatste jaren wel wat verrassingen gezien", stelt de directeur van het Britse concern.
Hij wijst onder meer op de verslechterde belastingregeling voor expats. "En de innovatiebox, een belastingvoordeel voor bedrijven die investeren in nieuwe technologie, staat op losse schroeven. Een voorspelbare overheid en regelgeving zijn heel belangrijk. En het is cruciaal dat er veel geïnvesteerd gaat worden in kennis en scholing", vervolgt Schumacher.
Los van de afsplitsing van de ijsjestak, maakte Unilever eerder deze week ook bekend dat het concern wereldwijd ongeveer 7500 voornamelijk kantoorbanen gaat schrappen. Of er ook in Nederland banen komen te verdwijnen is nog onbekend.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
12 uur geleden