Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland loopt nog achter op toegankelijkheid voor rolstoelen

Nederland loopt nog achter op toegankelijkheid voor rolstoelen

DEN HAAG (ANP) - Nederland loopt achter op toegankelijkheid voor mensen met een lichamelijke beperking, laat vereniging de Zonnebloem weten. In Engeland en België zijn ze verder, daar kunnen mensen in een rolstoel vaak volledig zelfstandig op pad. Wel is er een inhaalslag gaande, zo presenteerde de Efteling deze week de plannen voor de nieuwe rolstoelvriendelijke attractie Danse Macabre.

In 2017 maakten verschillende vrijetijdslocaties de afspraak om zich in te zetten voor een meer rolstoelvriendelijke plek, met behulp van geld en advies vanuit de Zonnebloem. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er sindsdien veel verbeteringen zijn doorgevoerd. "Het wordt steeds beter, maar we hebben nog een lange weg te gaan", aldus een woordvoerster van de Zonnebloem.

Het Bonnefanten in Maastricht, Safaripark Beekse Bergen, het Rijksmuseum, Madurodam, het Nederlands Openluchtmuseum en de Efteling pasten onder meer de wc’s aan en voorzagen hun websites van relevante informatie. Waar mogelijk zijn drempels verwijderd, deuren verbreed, paden aangepast, verschoningsruimtes gerealiseerd en muren verlaagd of vervangen door netten voor beter zicht.

Ook leert het personeel van de Efteling, Beekse Bergen en het Rijksmuseum direct tot iemand in een rolstoel te spreken en dit niet via de begeleider te doen. "Zowel de technische als de sociale aspecten van toegankelijkheid zijn belangrijk om mensen met een beperking zich welkom te laten voelen", licht de woordvoerster van de Zonnebloem toe.

Zelfstandig bezoek

De nieuwe attractie van de Efteling heeft geen aparte ingang voor mensen met een lichamelijke beperking. Zo kunnen gezelschappen het avontuur dat al in de rij begint samen beleven. Deze lijn wil de Efteling graag in alle nieuwe attracties doortrekken, zodat er in de toekomst geen onderscheid meer is. Ook de andere ondervraagde vrijetijdslocaties focussen hierop. Wel is dit een tijdrovend proces, wat betekent dat het nog lang duurt voordat iedereen aan alles mee kan doen.

Beekse Bergen streeft naar "zelfstandig bezoek". "Nu moet er altijd een begeleider mee en dat is het hele pijnpunt." Hier zit het verschil met België en Engeland. De Zonnebloem maakt uit signalen van ervaringsdeskundigen op dat je daar met een lichamelijke beperking vaker alleen op pad kan omdat ze op locatie hulp bieden en veel plekken voorzien zijn van rolstoelliften.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

4 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

5 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

7 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

8 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

9 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

9 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

9 uur geleden