Nederland levert 150 militairen voor EU-interventiemacht in 2025
BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat 150 militairen bijdragen aan de nieuwe EU-interventiemacht in 2025. Dat kondigde minister Kajsa Ollongren van Defensie aan op een conferentie in Brussel. Verder levert Nederland dan Boxer-pantserwielvoertuigen en medische ondersteuning.
De snel inzetbare interventiemacht moet de EU minder afhankelijk maken van de Amerikanen. De EU-lidstaten kwamen de vorming vorige maand overeen toen het Strategisch Kompas het groene licht kreeg. Daarin staat hoe het veiligheids- en defensiebeleid van de EU er de komende vijf tot tien jaar moet uitzien.
De oorlog in Oekraïne geeft een versnelling aan de Europese defensiesamenwerking. Lidstaten willen nauwer gaan samenwerken op militair gebied en meer geld gaan uitgeven aan de krijgsmacht. De NAVO en de EU ook moeten nauwer gaan samenwerken.
De ministers van Nederland, België en Luxemburg hopen dat hun militaire samenwerking "als voorbeeld kan dienen voor een meer grootschalig militaire samenwerking binnen de EU". De drie landen werken al decennia erg nauw samen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse culturele en creatieve sector gaat een gezamenlijke klimaataanpak ontwikkelen. Dat gebeurt met ideeën en bijdragen uit de eigen gelederen. Het zogeheten Cultuurberaad Klimaat gaat komend najaar van start.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.
7 uur geledenCADIER EN KEER (ANP) - Bij een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in het Limburgse Cadier en Keer is maandagavond brand uitgebroken. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting en heeft een verdachte aangehouden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel jongeren die in de zwaarste vorm van gesloten jeugdzorg hebben gezeten en daar te maken hebben gehad met misstanden, wachten nog steeds op "erkenning, nazorg of financiële hulp". Dat stelt Jason Bhugwandass in een nieuw rapport. "De problemen van de jongeren hebben twee jaar langer kunnen sudderen en het gebrek aan erkenning en opvolging is een extra beschadiging geweest."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om zorgfraude tegen te gaan, scherpt het kabinet een aantal regels aan. Zorgminister Mirjam Sterk werkt aan een wet die moet helpen voorkomen dat malafide zorgaanbieders beginnen of opnieuw aan de slag gaan. Ze verwacht dat de wet in 2028 naar de Tweede Kamer gaat.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken wil dat overheden kijken naar mogelijke discriminatie bij hun eigen werk. Hij roept hen op om zich te melden voor de zogeheten discriminatietoets, een middel voor overheidsorganisaties om risico's op discriminatie op te sporen.
14 uur geleden