Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland leverde vooral diensten voor pijplijnen aan Rusland

Nederland leverde vooral diensten voor pijplijnen aan Rusland

DEN HAAG (ANP) - Nederland voerde vorig jaar voor 2,4 miljard euro aan diensten uit naar Rusland en voor 212 miljoen euro naar Oekraïne. Dat becijferde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat aangeeft dat ons land vooral diensten voor vervoer van goederen per pijplijn zoals olie en gas aan Rusland leverde. Naar Oekraïne ging het vooral om zakelijke en technische diensten.

Met de export van 2,4 miljard euro was Rusland goed voor 1,2 procent van de totale dienstenuitvoer. Daarmee was Rusland nummer achttien op de lijst van grootste afzetmarkten voor diensten, net voor buurland Finland. Oekraïne was de nummer 56 op die lijst.

Het Verenigd Koninkrijk was vorig jaar de grootste afzetmarkt voor diensten en was goed voor 13,7 procent van alle export. Duitsland en de Verenigde Staten zijn ook grote handelspartners.

Diensten

De import van diensten uit Rusland bedroeg vorig jaar 583 miljoen euro en bestond voornamelijk uit vervoersdiensten. Uit Oekraïne haalden we vooral vervoersondersteunende diensten, maar ook bijvoorbeeld computer- en informatiediensten. De import uit dat land was goed voor 167 miljoen euro.

Voor de import van diensten zijn de VS Nederlands grootste handelspartner. Bijna een vijfde van de invoer van diensten komt uit dat land. Ook het Verenigd Koninkrijk en Duitsland zijn grote handelspartners.

Dit jaar zal de import en export van diensten naar Rusland vermoedelijk veel lager uitkomen. Niet alleen gelden er sinds de Russische inval in Oekraïne allerlei sancties, maar veel bedrijven hebben ook de banden met Rusland vrijwillig doorgesneden. Voor Oekraïne geldt dat de economie daar harde klappen krijgt vanwege de oorlog en veel bedrijven dus stilliggen.

Meer uit Financieel

KLM vliegt langer niet naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.

53 minuten geleden
IEA: Iran-oorlog zorgt voor grootste verstoring oliemarkt ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.

1 uur geleden
KVNR: reders evacueren bemanning Perzische Golf voorlopig niet

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.

1 uur geleden
India in gesprek met Iran over veilige doorgang tankers

NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.

1 uur geleden
Reisorganisatie: meer vakanties in Europa door oorlog

DEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI ziet veranderingen in het zoek- en boekgedrag.

1 uur geleden
Nederlandse fabrikant stapt met Rheinmetall in defensietrailers

WIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.

1 uur geleden
AEX-index licht omlaag door aanhoudende stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.

2 uur geleden