Nederland krijgt er meer pr-bureaus en industrieel ontwerpers bij
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er de laatste tijd meer ondernemingen in de culturele en creatieve sector bijgekregen. Er waren begin vorige maand ongeveer 1100 meer van deze bedrijven dan in januari 2020, volgt uit nieuwe cijfers van statistiekbureau CBS. Deze groei van ruim 5 procent komt vooral doordat er bedrijven zijn bijgekomen in de pr en het industrieel design.
Op 1 oktober telde het CBS alles bij elkaar ruim 22.000 culturele en creatieve bedrijven met twee of meer werkzame personen. Na een daling in de tweede helft van 2020 is het aantal bedrijven in 2021 elk kwartaal gestegen. De groei is het sterkst in de Zaanstreek en Flevoland.
Gemiddeld is de grootste stijging te zien in het aantal pr-bureaus, dat met 50 procent is gestegen. Het aantal industrieel ontwerpers steeg met bijna 20 procent en het aantal makers en uitgevers van geluidsopnamen met 17 procent. Het CBS geeft geen verklaring hiervoor.
Het aantal reclamebureaus met twee of meer werkzame personen daalde daarentegen tot 4400, een afname van ruim honderd bedrijven. Het aantal bedrijven in onder meer de podiumkunsten en fotografie zijn volgens de cijfers min of meer gelijk gebleven. Dat laatste geldt ook voor het aantal architectenbureaus en uitgeverijen.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
13 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
15 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
16 uur geleden