Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland krijgt drie nieuwe ambassades

Nederland krijgt drie nieuwe ambassades

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt drie nieuwe ambassades. Twee in Afrika en een in een voormalige Sovjetrepubliek, schrijft minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken aan de Tweede Kamer.

De ambassadekantoren in Niamey (Niger) en Ouagadougou (Burkina Faso) worden opgewaardeerd tot volwaardige ambassades. Het past binnen de extra aandacht die het kabinet aan de Sahel-regio schenkt.

De aanpak van migratie en terrorisme spelen hierin een belangrijke rol. Beide kantoren zijn nu nog filialen van de ambassade in Mali. Met de opwaardering komt Blok tegemoet aan een wens van D66.

Ook komt er een ambassade in Jerevan in Armenië. Hier hadden het CDA en ChristenUnie zich sterk voor gemaakt. Armenië is het enige land in de regio waar Nederland nog geen ambassade had.

Meer uit Politiek

Mona Keijzer start politieke 'beweging', nog geen partij

AMSTERDAM (ANP) - Mona Keijzer werkt aan een 'sociaal-conservatieve beweging', maar het is volgens de oud-staatssecretaris nog te vroeg om te spreken van een politieke partij. Dat zegt ze in een interview met De Telegraaf.

39 minuten geleden
Kamerleden dringen aan op vertrek ON! bij NPO na Hitler-fragment

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.

1 dag geleden
Dassen verbaasd over begrotingsgesprekken: 'Als dit al niet lukt'

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is verbaasd dat er nog geen begrotingsvoorstel van het kabinet ligt. Na een gesprek met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) noemt Dassen het proces "chaotisch".

1 dag geleden
Vermeer verwacht voor vrijdag geen begrotingsakkoord

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.

1 dag geleden
Markuszower ziet kabinet niet bewegen na gesprek over begroting

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.

1 dag geleden
Begrotingsonderhandelingen zitten volgens Klaver 'muurvast'

DEN HAAG (ANP) - De begrotingsonderhandelingen zijn maandag volgens PRO-leider Jesse Klaver niets opgeschoten. "Het proces zit muurvast", zei hij na een gesprek met premier Rob Jetten, vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA) en financiënminister Eelco Heinen.

2 dagen geleden
Oud-griffier wil weinig kwijt over strijd met Arib over corona

DEN HAAG (ANP) - Voormalig griffier van de Tweede Kamer Simone Roos wilde tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona weinig kwijt over de vermeende strijd met Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib over de corona-aanpak van de Tweede Kamer. Arib zei eerder tijdens haar verhoor dat sprake was van een strijd tussen het ambtelijk apparaat en de politiek.

2 dagen geleden