Nederland krijgt dik half miljard euro terug van de EU
DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt ruim een half miljard (556 miljoen) euro terug van de Europese Unie, meldt minister Sigrid Kaag (Financiën). Het gaat om geld dat Nederland in eerste instantie te veel had betaald aan de Europese begroting. De meevaller komt vooral doordat het bruto nationaal inkomen (bni) - het totale bedrag dat alle inwoners van Nederland verdienen, inclusief de inkomsten uit het buitenland - naar beneden is bijgesteld omdat een fout in de berekeningen is rechtgezet.
Dat foutje leidde ertoe dat bepaalde verdiensten onterecht tot het bni werden gerekend, waardoor dit hoger uitviel. De bijdrage die Nederland moet leveren aan de Europese begroting, wordt mede op basis van het bni berekend.
Elk jaar kijkt de Europese Commissie of lidstaten wel het juiste bedrag hebben betaald aan de Europese begroting. Ze kijken onder meer naar de daadwerkelijke economische groei of krimp, ten opzichte van de ramingen. Vorig jaar moest Nederland bijvoorbeeld 87 miljoen euro bijleggen, in 2018 was dat 318 miljoen euro.
De meevaller die Kaag nu meldt gaat over het begrotingsjaar 2022, maar komt pas later in de boeken te staan.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe kan tot 12.00 uur niet worden opgestart vanwege het weer in de regio, meldt spoorbeheerder ProRail. Eerder was de verwachting dat er tot zeker 11.00 uur geen treinen zouden rijden.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pakketbezorger DHL heeft in het noorden van het land de bezorging tijdelijk volledig stilgelegd vanwege de code rood die daar geldt. Zowel de pakketbezorging als de bevoorrading van sorteercentra is uit veiligheidsoverwegingen gestaakt in Friesland, Groningen en Drenthe. In Flevoland en Overijssel, waar code oranje geldt, wordt er alleen bezorgd "als de lokale weersomstandigheden dit toelaten", meldt een woordvoerder.
37 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De code rood die in de nacht van dinsdag op woensdag is afgegeven voor de noordelijke provincies, geldt nu tot 12.00 uur. Eerder was de eindtijd 10.00 uur. Er is verraderlijke gladheid door ijzel, legt het KNMI uit, waardoor er grote kans is op ongelukken. "Ga niet de weg op."
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Wegenwacht van de ANWB kan woensdagochtend niet rijden in het noorden van Nederland, meldt een woordvoerder. Door de spekgladde wegen in Drenthe, Friesland en Groningen kunnen medewerkers van de dienst de weg niet op. Dat is zo voor het gebied ten noorden van Assen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Ambulances in Drenthe en een deel van Friesland rijden woensdagochtend, zegt een woordvoerster van UMCG Ambulancezorg. In de noordelijke provincies geldt code rood vanwege gladheid.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol ligt woensdagochtend stil nadat in een schakelkast van een perron op het treinstation van de luchthaven kortsluiting was ontstaan. Aanvankelijk leek het erop dat nog wel een aantal treinen konden rijden, maar ProRail en NS lieten rond 07.15 uur weten dat uit veiligheidsoverwegingen het volledige treinverkeer rond de luchthaven is stilgelegd.
2 uur geleden