Nederland krijgt 98 miljoen EU-subsidie voor duurzamere visserij
BRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt 97,9 miljoen euro subsidie uit het Europees Fonds voor maritieme zaken, visserij en aquacultuur, heeft de Europese Commissie bekendgemaakt. Het geld wordt voornamelijk gebruikt voor de verduurzaming van de visserij en de aquacultuur, als onderdeel van het Europese klimaat- en milieubeleid.
Het merendeel van het EU-geld, namelijk 81 miljoen euro ofwel 83 procent, wordt in de visserij gestoken. Zo worden vissersschepen koolstofvrij en energie-efficiënter gemaakt en wordt er geïnvesteerd in de veiligheid en werkomstandigheden aan boord. Ook is er geld voor de training van de bemanning voor de kleinschalige visserij, voor het verbeteren van gegevensverzameling en voor maatregelen ter bescherming van soorten en leefgebieden.
Voor innovatie, onderzoek en investeringen in een duurzame aquacultuur, waar bijvoorbeeld viskwekerijen en mosselbanken onder vallen, is 8 miljoen euro beschikbaar. Voor het promoten van maritieme kennis en het versterken van maritiem management is dat 3,5 miljoen euro. De rest van het fonds, ongeveer 5,5 miljoen euro, gaat naar andere, technische zaken.
"Ik ben verheugd te kunnen aankondigen dat de Europese Commissie dit programma voor Nederland heeft goedgekeurd", zegt verantwoordelijk eurocommissaris Virginijus Sinkevičius. "Het is sterk gericht op innovatie voor een groene transitie in de visserij, de aquacultuur en de verwerking van visproducten."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
19 uur geleden