Nederland komt met panel voor samenwerking waterbeheersing
NEW YORK (ANP) - Nederland start donderdag een samenwerkingsverband met andere landen op het gebied van water en klimaatverandering. Landen aangesloten bij het zogeheten International Panel for Deltas and Coastal Zones (IPDC) kunnen kennis uitwisselen over waterbeheersing en klimaataanpassing, maakt minister Mark Harbers (Infrastructuur) bekend tijdens de VN-Waterconferentie in New York.
Inmiddels hebben onder meer Bangladesh, Zuid-Afrika, Vietnam, Singapore en Argentinië zich aangesloten. Ook het Caribische deel van het koninkrijk doet mee. Alle landen liggen aan de kust en meerdere van hen liggen, net zoals Nederland, in een rivierdelta. Verder zijn verschillende investeringsbanken betrokken, zoals de Asian Development Bank en het Green Climate Fund.
Volgend jaar maart houdt het IPDC een conferentie, om te kijken of de betrokken landen op schema liggen wat betreft klimaataanpassingen. Harbers zei donderdag tijdens een toespraak bij de Verenigde Naties dat dit sneller moet en kan. "Nederland zal daar haar rol in spelen."
Nederland organiseert samen met Tadzjikistan de VN-Waterconferentie. Vrijdag moet daar een aantal actiepunten uit komen. Die dienen als inbreng voor de klimaattop in de Verenigde Arabische Emiraten later dit jaar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ruim 750 jongeren zaten in mei in een vorm van jeugdzorg waarbij ze het grootste deel van de dag exclusief met één begeleider of meer zijn. Minister Mirjam Sterk (Jeugd, CDA) is "geschrokken" van dat aantal, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Zembla schatte eerder dat het in drie jaar tijd om minimaal 400 kinderen in zo'n "een-op-eenplaatsing" ging. Over de kwaliteit van deze zorg bestaan ernstige twijfels.
13 uur geledenWICKLOW (ANP) - Ook Nederlandse inlichtingendiensten zien "het patroon" waaruit Duitsland opmaakt dat Rusland achter een droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, zegt buitenlandminister Tom Berendsen. Het is volgens hem "glashelder dat deze acties onaanvaardbaar zijn".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de kinderopvangtoeslag volgend jaar minder laten stijgen dan het oorspronkelijk van plan was. Ouders krijgen nog altijd een groter deel van hun kosten vergoed dan dit jaar, maar het verschil is wel minder groot. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Nederland mag van de rechtbank Den Haag nog altijd geen asielzoekers terugsturen naar Italië. Ook niet nu het Europese Asiel- en Migratiepact van kracht is. Dat komt naar voren uit een uitspraak die gedaan is in de asielzaak van een Russische man.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) gaat met buurlanden onderhandelen over de aantallen wolven die elk land herbergt. Als de Europese Commissie de wolven in meerdere landen als één populatie ziet, zijn er minder in Nederland nodig, verwacht hij.
16 uur geledenWICKLOW (ANP) - Staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) is behoorlijk gefrustreerd over het uitblijven van snelle hulp aan Oekraïne door de EU. Dat zei de bewindsman na afloop van de informele EU-raad Defensie in Ierland. Oekraïne kampt al jaren met een tekort aan luchtverdediging, maar verscheidene EU-landen weigeren nog steeds over de brug te komen met bijvoorbeeld Patriots die ze in voorraad hebben.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) moet uit de publieke omroep worden gezet, vindt het College van Omroepen. Dit adviesorgaan, waarin landelijke publieke ledenomroepen zijn vertegenwoordigd, heeft vrijdag de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) in een brief gevraagd om een verzoek hiertoe in te dienen bij mediaminister Rianne Letschert. Dat liet de D66'er dinsdagmiddag weten tijdens het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer. "Voor ons is inmiddels een grens bereikt", schrijven de ledenomroepen in de brief.
18 uur geleden