Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland knalt zonder vuurwerkverbod het nieuwe jaar in

Nederland knalt zonder vuurwerkverbod het nieuwe jaar in

DEN HAAG (ANP) - Nederland is 2023, na twee jaarwisselingen met een vuurwerkverbod, knallend begonnen. Door het hele land was siervuurwerk te zien en knalvuurwerk te horen. Ook in de plaatsen waar een verbod op het afsteken van vuurwerk geldt, zoals Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Nijmegen werd massaal vuurwerk afgestoken.

Misschien ook wel mede vanwege het vuurwerkverbod van de afgelopen jaren, werd er nog nooit zoveel vuurwerk verkocht als dit jaar. Volgens de Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) hebben vuurwerkhandelaren een omzet van 110 miljoen euro geboekt. Ook bij de verkooppunten net over de grens met Belgiƫ en Duitsland was het de afgelopen dagen druk met Nederlanders die daar hun inkopen deden.

Door de harde wind gingen vrijwel alle vuurwerkshows die op veel plaatsen in het land op het programma stonden, niet door. De traditionele vreugdevuren in de Haagse stadsdelen Scheveningen en Duindorp waren vanwege het verwachte slechte weer een dag eerder. De vuurwerkshow van Amsterdam is verplaatst naar nieuwjaarsdag. Op het laatste moment werd in de hoofdstad ook het vreugdevuur in Floradorp afgelast vanwege de te harde wind.

In de veel Rotterdamse wijken zoals Blijdorp en in Rotterdam-Zuid waren sinds het einde van de oudejaarsmiddag aan de lopende band harde knallen te horen. "Geen politie te zien", meldt een ANP-verslaggever. Ook in het aan Rotterdam grenzende Schiedam en in Amsterdam wordt aan het begin van de avond volop vuurwerk afgestoken.

Hoewel in een aantal steden een afsteekverbod geldt, was het handelaren wel toegestaan om vuurwerk te verkopen. De gemeenten dwongen via de Algemene plaatselijke verordening weliswaar een afsteekverbod af, maar er gold geen verkoopverbod. Zoiets kan alleen door het kabinet worden besloten.

Net als andere jaren telden de televisiezenders af tot het nieuwe jaar. Luisteraars van de Top 2000 sloten het jaar af met Bohemian Rhapsody van Queen dat voor de achttiende keer op nummer 1 stond.

Meer uit Binnenland

Lokaal eerste tropische dag, parkeerplaatsen stranden vol

ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.

30 minuten geleden
Hart voor Den Haag en D66: onderhandelingen definitief geklapt

DEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.

39 minuten geleden
Rode Kruis zet 175 bedden klaar in nachtopvang in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.

1 uur geleden
Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

2 uur geleden
Activisten Extinction Rebellion betreden spoor Utrecht Centraal

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.

3 uur geleden
Jetten over Minnesma: onophoudelijke voorvechter voor klimaat

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."

3 uur geleden
Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.

4 uur geleden