Nederland knalt zonder vuurwerkverbod het nieuwe jaar in
DEN HAAG (ANP) - Nederland is 2023, na twee jaarwisselingen met een vuurwerkverbod, knallend begonnen. Door het hele land was siervuurwerk te zien en knalvuurwerk te horen. Ook in de plaatsen waar een verbod op het afsteken van vuurwerk geldt, zoals Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Nijmegen werd massaal vuurwerk afgestoken.
Misschien ook wel mede vanwege het vuurwerkverbod van de afgelopen jaren, werd er nog nooit zoveel vuurwerk verkocht als dit jaar. Volgens de Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) hebben vuurwerkhandelaren een omzet van 110 miljoen euro geboekt. Ook bij de verkooppunten net over de grens met België en Duitsland was het de afgelopen dagen druk met Nederlanders die daar hun inkopen deden.
Door de harde wind gingen vrijwel alle vuurwerkshows die op veel plaatsen in het land op het programma stonden, niet door. De traditionele vreugdevuren in de Haagse stadsdelen Scheveningen en Duindorp waren vanwege het verwachte slechte weer een dag eerder. De vuurwerkshow van Amsterdam is verplaatst naar nieuwjaarsdag. Op het laatste moment werd in de hoofdstad ook het vreugdevuur in Floradorp afgelast vanwege de te harde wind.
In de veel Rotterdamse wijken zoals Blijdorp en in Rotterdam-Zuid waren sinds het einde van de oudejaarsmiddag aan de lopende band harde knallen te horen. "Geen politie te zien", meldt een ANP-verslaggever. Ook in het aan Rotterdam grenzende Schiedam en in Amsterdam wordt aan het begin van de avond volop vuurwerk afgestoken.
Hoewel in een aantal steden een afsteekverbod geldt, was het handelaren wel toegestaan om vuurwerk te verkopen. De gemeenten dwongen via de Algemene plaatselijke verordening weliswaar een afsteekverbod af, maar er gold geen verkoopverbod. Zoiets kan alleen door het kabinet worden besloten.
Net als andere jaren telden de televisiezenders af tot het nieuwe jaar. Luisteraars van de Top 2000 sloten het jaar af met Bohemian Rhapsody van Queen dat voor de achttiende keer op nummer 1 stond.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
9 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
9 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
13 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne mag niet uit het zicht raken nu er een oorlog in het Midden-Oosten woedt. Dat zei premier Rob Jetten zondag tijdens een gezamenlijke persconferentie met president Volodymyr Zelensky. Die zei weleens te vrezen dat zijn land vergeten zal worden.
13 uur geleden