Nederland knalt zonder vuurwerkverbod het nieuwe jaar in
DEN HAAG (ANP) - Nederland is 2023, na twee jaarwisselingen met een vuurwerkverbod, knallend begonnen. Door het hele land was siervuurwerk te zien en knalvuurwerk te horen. Ook in de plaatsen waar een verbod op het afsteken van vuurwerk geldt, zoals Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Nijmegen werd massaal vuurwerk afgestoken.
Misschien ook wel mede vanwege het vuurwerkverbod van de afgelopen jaren, werd er nog nooit zoveel vuurwerk verkocht als dit jaar. Volgens de Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) hebben vuurwerkhandelaren een omzet van 110 miljoen euro geboekt. Ook bij de verkooppunten net over de grens met België en Duitsland was het de afgelopen dagen druk met Nederlanders die daar hun inkopen deden.
Door de harde wind gingen vrijwel alle vuurwerkshows die op veel plaatsen in het land op het programma stonden, niet door. De traditionele vreugdevuren in de Haagse stadsdelen Scheveningen en Duindorp waren vanwege het verwachte slechte weer een dag eerder. De vuurwerkshow van Amsterdam is verplaatst naar nieuwjaarsdag. Op het laatste moment werd in de hoofdstad ook het vreugdevuur in Floradorp afgelast vanwege de te harde wind.
In de veel Rotterdamse wijken zoals Blijdorp en in Rotterdam-Zuid waren sinds het einde van de oudejaarsmiddag aan de lopende band harde knallen te horen. "Geen politie te zien", meldt een ANP-verslaggever. Ook in het aan Rotterdam grenzende Schiedam en in Amsterdam wordt aan het begin van de avond volop vuurwerk afgestoken.
Hoewel in een aantal steden een afsteekverbod geldt, was het handelaren wel toegestaan om vuurwerk te verkopen. De gemeenten dwongen via de Algemene plaatselijke verordening weliswaar een afsteekverbod af, maar er gold geen verkoopverbod. Zoiets kan alleen door het kabinet worden besloten.
Net als andere jaren telden de televisiezenders af tot het nieuwe jaar. Luisteraars van de Top 2000 sloten het jaar af met Bohemian Rhapsody van Queen dat voor de achttiende keer op nummer 1 stond.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.
39 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.
4 uur geleden