Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland kan korting op EU-afdracht behouden

Nederland kan korting op EU-afdracht behouden

BRUSSEL (ANP) - De jaarlijkse korting die de nettobetalers Nederland, Oostenrijk, Zweden, Denemarken en Duitsland krijgen op hun afdracht aan de EU kan voorlopig behouden blijven. Gezien de economische impact van de coronacrisis zou afschaffing leiden tot "onevenredige verhogingen" van de bijdragen van deze landen, schrijft de Europese Commissie over de EU-meerjarenbegroting (MFK) voor 2021 tot en met 2027.

Eerder was voorgesteld de kortingen de komende jaren af te bouwen, maar het dagelijks EU-bestuur zegt nu dat ze over een "veel langere periode" kunnen worden uitgefaseerd. In het geval van Nederland bedraagt de jaarlijkse korting ongeveer 1 miljard euro.

De Europese Commissie stelt een meerjarenbegroting voor met een plafond van 1100 miljard euro, zo’n 140 miljard meer dan het huidige MFK (2014-2020). Daarnaast wil ze een herstelfonds van 750 miljard euro optuigen, waarvan twee derde via giften zou worden verdeeld.

Om lidstaten niet extra te laten bijdragen aan de EU-begroting wil de commissie meer eigen inkomsten, onder meer door een heffing op de omzet van grote internationale bedrijven die enorm profiteren van de interne markt. Dat zou jaarlijks 10 miljard euro kunnen opleveren.

Daarnaast worden een CO2-taks voor vervuilende producten (5 tot 14 miljard) en een belasting op niet-gerecyclede plastic verpakkingen als opties voorgesteld. Verder zou extra geld van geveilde CO2-rechten direct naar de EU-kas kunnen vloeien, als ook de zee- en luchtvaart gaan bijdragen aan dit ETS-systeem. Dat kan 10 miljard in de EU-kas brengen.

Voor grote internetbedrijven met een mondiale omzet van meer dan 750 miljoen euro zou er een 'digitaks’ kunnen komen, die de EU-begroting jaarlijks met 1,3 miljard zou spekken. Deze eigen middelen kunnen helpen om de leningen en rente van het herstelfonds te financieren. Als die er in 2024 daadwerkelijk zijn, dan kunnen de bijdragen van de lidstaten aan de EU afnemen vergeleken met dit jaar, aldus de commissie.

Meer uit Financieel

Grolsch neemt Limburgse bierbrouwer Gulpener over

ENSCHEDE/GULPEN (ANP) - Bierbrouwer Grolsch uit Enschede neemt zijn Limburgse branchegenoot Gulpener over. Grolsch bezat al 15 procent van Gulpener en neemt nu ook de rest van het bedrijf uit Gulpen over. Financiële details werden niet bekendgemaakt.

11 minuten geleden
Von der Leyen wil Armenië steunen met afschaf deel importtarieven

JEREVAN (ANP) - De Europese Commissie stelt voor de importtarieven op de meeste Armeense producten af te schaffen, meldt haar voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een bezoek aan de hoofdstad Jerevan. Het gaat om het afschaffen van tarieven voor ongeveer 80 procent van de Armeense producten.

57 minuten geleden
Duitsland akkoord over 10 miljard euro aan belastingverlagingen

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse regeringscoalitie heeft een akkoord bereikt over ingrijpende hervormingen om de kwakkelende economie aan te jagen en de arbeidsmarkt te versterken. Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz donderdag tijdens een persconferentie na langdurige gesprekken tussen zijn centrumrechtse CDU-partij en de centrumlinkse coalitiepartner SPD.

1 uur geleden
Turkish Airlines hervat meer vluchten naar Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - Turkish Airlines gaat meer vluchten hervatten naar bestemmingen in het Midden-Oosten, nadat die eerder werden opgeschort vanwege de Iranoorlog. Volgens de Turkse luchtvaartmaatschappij wordt deze maand de dienstregeling in de regio steeds verder uitgebreid. Turkish Airlines was sinds 9 juni ook al weer gaan vliegen op Dubai.

1 uur geleden
Google verliest ook bij hoogste rechter strijd tegen megaboete EU

LUXEMBURG (ANP) - Het hoogste gerechtshof van de Europese Unie heeft een recordboete van 4,1 miljard euro in stand gehouden die de Europese Commissie aan Google had opgelegd. Het Europees Hof van Justitie verwierp donderdag het hoger beroep van het Amerikaanse techbedrijf, waarmee Google tevergeefs had geprobeerd de boete ongedaan te maken.

1 uur geleden
AEX-index opent met verlies, chipbedrijven onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de sterke koersrally in het tweede kwartaal, die volgde op de voorlopige vredesdeal tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook wordt gewacht op de kwartaalresultaten van bedrijven, die in de komende weken naar buiten komen. Die geven mogelijk meer duidelijkheid of de aandelenkoersen van sommige bedrijven niet te hard zijn opgelopen.

2 uur geleden
Nieuw record van 21,2 miljoen passagiers voor Ryanair in juni

DUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juni een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. In totaal stapten vorige maand 21,2 miljoen mensen aan boord van de vliegtuigen van Ryanair. Dat is een stijging van 7 procent in vergelijking met een jaar eerder.

2 uur geleden