Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland kan korting op EU-afdracht behouden

Nederland kan korting op EU-afdracht behouden

BRUSSEL (ANP) - De jaarlijkse korting die de nettobetalers Nederland, Oostenrijk, Zweden, Denemarken en Duitsland krijgen op hun afdracht aan de EU kan voorlopig behouden blijven. Gezien de economische impact van de coronacrisis zou afschaffing leiden tot "onevenredige verhogingen" van de bijdragen van deze landen, schrijft de Europese Commissie over de EU-meerjarenbegroting (MFK) voor 2021 tot en met 2027.

Eerder was voorgesteld de kortingen de komende jaren af te bouwen, maar het dagelijks EU-bestuur zegt nu dat ze over een "veel langere periode" kunnen worden uitgefaseerd. In het geval van Nederland bedraagt de jaarlijkse korting ongeveer 1 miljard euro.

De Europese Commissie stelt een meerjarenbegroting voor met een plafond van 1100 miljard euro, zo’n 140 miljard meer dan het huidige MFK (2014-2020). Daarnaast wil ze een herstelfonds van 750 miljard euro optuigen, waarvan twee derde via giften zou worden verdeeld.

Om lidstaten niet extra te laten bijdragen aan de EU-begroting wil de commissie meer eigen inkomsten, onder meer door een heffing op de omzet van grote internationale bedrijven die enorm profiteren van de interne markt. Dat zou jaarlijks 10 miljard euro kunnen opleveren.

Daarnaast worden een CO2-taks voor vervuilende producten (5 tot 14 miljard) en een belasting op niet-gerecyclede plastic verpakkingen als opties voorgesteld. Verder zou extra geld van geveilde CO2-rechten direct naar de EU-kas kunnen vloeien, als ook de zee- en luchtvaart gaan bijdragen aan dit ETS-systeem. Dat kan 10 miljard in de EU-kas brengen.

Voor grote internetbedrijven met een mondiale omzet van meer dan 750 miljoen euro zou er een 'digitaks’ kunnen komen, die de EU-begroting jaarlijks met 1,3 miljard zou spekken. Deze eigen middelen kunnen helpen om de leningen en rente van het herstelfonds te financieren. Als die er in 2024 daadwerkelijk zijn, dan kunnen de bijdragen van de lidstaten aan de EU afnemen vergeleken met dit jaar, aldus de commissie.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

8 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

10 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

12 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

14 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

2 dagen geleden