Nederland kampt weer met droogte: neerslagtekort loopt op
AMSTERDAM (ANP) - Opnieuw is een neerslagtekort ontstaan, nu sinds half maart nauwelijks regen is gevallen. Dat loopt volgens Weeronline de komende dagen op, omdat ook dan naar verwachting amper regen valt. Bovendien verdampt veel vocht door het zonnige en warme weer.
In het hele land is momenteel een neerslagtekort, het verschil tussen neerslag en verdamping, van gemiddeld circa 25 millimeter. Daarmee is 2020 tot nu toe een van de droogste jaren. Het tekort loopt de komende twee weken verder op naar zo'n 50 millimeter.
Het gebrek aan regen heeft nu al gevolgen. Doordat de bovenlaag van de grond uitgedroogd is en jonge planten ondiep wortelen, moet op veel plaatsen beregend worden. Ook ontstonden afgelopen week enkele natuurbranden door aanhoudende droogte. Vooral ondiep wortelende heide droogt snel uit en wordt daarmee snel vatbaar voor brand.
Diepgewortelde bomen hebben voorlopig geen last van droogte. Door de vele regen van afgelopen winter zijn de grondwaterstanden op veel plaatsen nog behoorlijk op peil. Wel dalen die de laatste weken erg hard en als de droogte lang aanhoudt, komen ook die bomen in de problemen.
In 2018 was sprake van een uitzonderlijk droge zomer en ook in 2019 was er sprake van een neerslagtekort, hoewel minder groot dan het jaar ervoor.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
12 uur geleden