Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland in Verzet demonstreert in Den Haag

Nederland in Verzet demonstreert in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Malieveld in Den Haag is zondagmiddag het toneel van een demonstratie tegen de coronamaatregelen, onder het motto 'wij zijn de leugens zat'. De betoging wordt georganiseerd door Nederland in Verzet.

De deelnemers lopen een protestmars die begint en eindigt op het Malieveld. Onderweg komen ze onder meer langs de Hofvijver bij het Binnenhof. De organisatie zegt te rekenen op 25.000 deelnemers. De demonstratie begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Er zijn optredens en sprekers, onder wie de voorman van Nederland in Verzet, Michel Reijinga.

Op de website schrijft de actiegroep: "Opgeven is geen optie! Op naar een fris, nieuw, eerlijk beleid. Vrij leven, vrij reizen, vrij zijn". Daarnaast zijn er digitale prentbriefkaarten te zien met een oproep aan verschillende bekende Nederlanders om zich bij de demonstratie aan te sluiten, onder wie Wopke Hoekstra, Claudia de Breij en koningin Máxima.

Afgelopen zondag was er een vergelijkbaar protest in Rotterdam. Daar deden duizenden betogers aan mee.

Meer uit Binnenland

Tijdens jaarwisseling is de lucht korte tijd mogelijk zeer slecht

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.

5 uur geleden
Vuurwerkvondst Weesp ging om meer dan 1100 kilo

WEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.

6 uur geleden
Frituurvet in riool kost waterschappen miljoenen euro's

DEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.

6 uur geleden
Meer vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.

6 uur geleden
TivoliVredenburg trok recordaantal van 1,5 miljoen bezoekers

UTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.

6 uur geleden
Rijkswaterstaat strooit voor het eerst dit najaar in hele land

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor het eerst dit najaar in het hele land zout gestrooid om gladheid op wegen tegen te gaan. Eerder werd al wel gestrooid in bepaalde regio's.

8 uur geleden
Advocaat verdachte moord op vader: 'hiaten' in conclusies NFI

ALKMAAR (ANP) - De advocaat van Thijmen V. (33) uit Heerhugowaard die ervan wordt verdacht dat hij in 2021 zijn vader heeft vermoord en het lichaam heeft verstopt in twee vriezers, zegt dat er "hiaten" zijn in de conclusie van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) over de doodsoorzaak van het slachtoffer. Hij heeft een medisch deskundige ingeschakeld die kritisch is op de conclusies van het NFI. De conclusies zouden niet overeenkomen met wat de verdachte tijdens het onderzoek heeft verklaard.

8 uur geleden