Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland in Verzet demonstreert in Den Haag

Nederland in Verzet demonstreert in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Malieveld in Den Haag is zondagmiddag het toneel van een demonstratie tegen de coronamaatregelen, onder het motto 'wij zijn de leugens zat'. De betoging wordt georganiseerd door Nederland in Verzet.

De deelnemers lopen een protestmars die begint en eindigt op het Malieveld. Onderweg komen ze onder meer langs de Hofvijver bij het Binnenhof. De organisatie zegt te rekenen op 25.000 deelnemers. De demonstratie begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Er zijn optredens en sprekers, onder wie de voorman van Nederland in Verzet, Michel Reijinga.

Op de website schrijft de actiegroep: "Opgeven is geen optie! Op naar een fris, nieuw, eerlijk beleid. Vrij leven, vrij reizen, vrij zijn". Daarnaast zijn er digitale prentbriefkaarten te zien met een oproep aan verschillende bekende Nederlanders om zich bij de demonstratie aan te sluiten, onder wie Wopke Hoekstra, Claudia de Breij en koningin Máxima.

Afgelopen zondag was er een vergelijkbaar protest in Rotterdam. Daar deden duizenden betogers aan mee.

Meer uit Binnenland

Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".

5 minuten geleden
Rekenkamer: veiligheidsplannen bestaan vooral op papier

DEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel geld uit voor veiligheid, maar of dat werkt en tot resultaat leidt, is onzeker. Dat constateert de Algemene Rekenkamer in de verantwoordingsstukken over 2025. De Nationale Veiligheidsstrategie is "op papier" een belangrijke basis, maar onduidelijk is wie de knopen doorhakt. Dat maakt de plannen kwetsbaar, aldus een van de drie Hoge Colleges van Staat.

18 minuten geleden
Defensie neemt risico's met inkoop zonder aanbesteding

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.

1 uur geleden
Westerwolde: nog geen besluit over nachtelijke opvang Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.

1 uur geleden
Door drukte laat COA niet iedereen meer toe tot opvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.

2 uur geleden
Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

3 uur geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

10 uur geleden