Nederland in top 10 grootste stijgers huizenprijzen in EU
DEN HAAG (ANP) - Nederland staat op de zesde plek van het rijtje landen in de Europese Unie met de grootste huizenprijsstijgingen. De prijzen van Nederlandse koopwoningen lagen in het tweede kwartaal gemiddeld bijna 13 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar. Het gaat om zowel nieuwe als bestaande huizen. Dat berekenden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
Gemiddeld lagen de huizenprijzen in de EU ruim 7 procent hoger in het tweede kwartaal ten opzichte van hetzelfde kwartaal in 2020. Estland was koploper met een stijging van ruim 16 procent. Ook Denemarken, Tsjechië, Luxemburg en Litouwen behoorden tot het rijtje van grootste stijgers. De prijzen van huizen stegen in alle landen van de EU, behalve in Cyprus. In bijna de helft van de Europese landen was de stijging groter dan 10 procent. In het eerste kwartaal was dat nog bij vijf landen het geval.
Het tempo waarin de Nederlandse huizenprijzen stijgen loopt al een hele tijd op, constateert het CBS in een analyse waarin wordt teruggeblikt op het tweede kwartaal. Hierbij speelt mee dat het woningaanbod flink is geslonken. Er staan in Nederland nog maar weinig huizen te koop en daardoor is het erg moeilijk geworden om nog een geschikt huis te vinden en te verhuizen. In totaal daalde het aantal verkochte woningen in het tweede kwartaal met ruim 2 procent. Dat was bezien op jaarbasis de eerste afname van het totaal aantal transacties na zeven kwartalen van groei.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
3 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
4 uur geleden