Nederland in top 10 grootste stijgers huizenprijzen in EU
DEN HAAG (ANP) - Nederland staat op de zesde plek van het rijtje landen in de Europese Unie met de grootste huizenprijsstijgingen. De prijzen van Nederlandse koopwoningen lagen in het tweede kwartaal gemiddeld bijna 13 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar. Het gaat om zowel nieuwe als bestaande huizen. Dat berekenden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
Gemiddeld lagen de huizenprijzen in de EU ruim 7 procent hoger in het tweede kwartaal ten opzichte van hetzelfde kwartaal in 2020. Estland was koploper met een stijging van ruim 16 procent. Ook Denemarken, Tsjechië, Luxemburg en Litouwen behoorden tot het rijtje van grootste stijgers. De prijzen van huizen stegen in alle landen van de EU, behalve in Cyprus. In bijna de helft van de Europese landen was de stijging groter dan 10 procent. In het eerste kwartaal was dat nog bij vijf landen het geval.
Het tempo waarin de Nederlandse huizenprijzen stijgen loopt al een hele tijd op, constateert het CBS in een analyse waarin wordt teruggeblikt op het tweede kwartaal. Hierbij speelt mee dat het woningaanbod flink is geslonken. Er staan in Nederland nog maar weinig huizen te koop en daardoor is het erg moeilijk geworden om nog een geschikt huis te vinden en te verhuizen. In totaal daalde het aantal verkochte woningen in het tweede kwartaal met ruim 2 procent. Dat was bezien op jaarbasis de eerste afname van het totaal aantal transacties na zeven kwartalen van groei.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
15 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
16 uur geleden