Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland in strenge lockdown met de volgende maatregelen

Nederland in strenge lockdown met de volgende maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met ingang van dinsdag 15 december ten minste tot en met 19 januari in lockdown met de volgende maatregelen:

- Alle scholen, van primair onderwijs tot en met de universiteiten, gaan dicht van 16 december tot en met ten minste 17 januari. Zij geven voornamelijk online les, met uitzonderingen voor praktijkonderwijs, lessen voor examenleerlingen en het afnemen van schoolexamens en tentamens in het (voor)examenjaar mbo, hbo en wo. Ook geldt een uitzondering bij alle onderwijsvormen voor het begeleiden van kwetsbare leerlingen en studenten. De kinderopvang en buitenschoolse opvang gaan ook dicht, met een uitzondering voor kinderen van ouders met een cruciaal beroep. Ook kwetsbare kinderen kunnen daar terecht.

- Verder geldt: ga alleen naar buiten met je huishouden of met een groepje van maximaal twee mensen en ontvang thuis maximaal twee personen ouder dan 13 jaar. Uitzonderingen: met kerst op 24, 25 en 26 december mag je thuis drie mensen van 13 jaar of ouder ontvangen.

- Opnieuw het dringende advies om thuis te werken. Het openbaar vervoer is alleen voor noodzakelijke reizen. De zorg moet wel zoveel mogelijk toegankelijk blijven, dus alleen (para)medische contactberoepen zijn toegestaan. Voor andere reizen geldt: boek tenminste tot medio maart geen reizen naar het buitenland en ga ook niet naar het buitenland.

- Volwassenen sporten alleen of met zijn tweeën, en alleen buiten. Kinderen t/m 17 jaar mogen sporten in teamverband en mogen wedstrijden onderling spelen, maar ook alleen buiten.

- De volgende locaties sluiten: winkels (behalve voor essentiële zaken zoals levensmiddelen); locaties van contactberoepen zoals kappers, nagelstudio’s, seksinrichtingen, theaters, concertzalen, bioscopen, casino’s. Dat geldt ook voor dierenparken en pretparken en voor binnensportlocaties zoals sportscholen, zwembaden, sauna’s en wellness. Hotels blijven open maar ze moeten hun restaurants sluiten en mogen geen roomservice bieden.

- Er gelden enkele uitzonderingen. Winkels die voornamelijk levensmiddelen verkopen, drogisterijen, apotheken, opticiens, audiciens, winkels voor reparatie en onderhoud mogen openblijven. Doe-het-zelfzaken mogen een afhaalfunctie inrichten en servicepunten voor het ontvangen en versturen van pakketten mogen openblijven. Locaties voor zakelijke dienstverlening (banken, hypotheekverstrekking, makelaars) blijven open, net als het loket van de gemeente, de rechtbank en andere overheidslocaties. Boeken afhalen bij bibliotheken blijft mogelijk en buurthuizen blijven open voor dienstverlening aan kwetsbare mensen. Topsporters in de topsportcompetities mogen trainen en wedstrijden spelen.

Meer uit Binnenland

Utrechtse driehoek: geweld tegen uitsupporters KRC Genk was nodig

UTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.

38 minuten geleden
Oud-medewerker OM vervolgd voor kinderporno en drugs

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.

1 uur geleden
Jongen van 16 gedood in Den Hoorn, 18-jarige opgepakt

DEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.

1 uur geleden
Prins Bernhard en prinses Annette scheiden na 25 jaar huwelijk

DEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.

1 uur geleden
Delfland is wachten zat en gaat schadelijke rivierkreeften vangen

DEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.

3 uur geleden
Weeronline: ijzel houdt in noorden mogelijk tot middag aan

HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.

5 uur geleden
Schoof: dit is geen crisistop, angel is eruit

BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."

16 uur geleden