Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland in juni met 18 zwemmers naar WK langebaan en openwater

Nederland in juni met 18 zwemmers naar WK langebaan en openwater

NIEUWEGEIN (ANP) - Nederland komt met achttien zwemmers uit op de WK langebaan en WK openwater in juni in Boedapest. Negen vrouwen en negen mannen hebben voldaan aan de kwalificatie-eisen en zitten in de ploeg die door bondscoach Mark Faber is bekendgemaakt.

Onder anderen Arno Kamminga, vorig jaar tweevoudig winnaar van olympisch zilver, en voormalig wereldrecordhoudster Kira Toussaint zitten bij de selectie voor het toernooi op de langebaan, dat van 18 tot en met 25 juni is. De WK openwater zijn op 29 en 30 juni in de Hongaarse hoofdstad, waar onder anderen Sharon van Rouwendaal zal zwemmen.

Zwemster Rosey Metz, die zich op de 50 meter schoolslag had geplaatst, gaat niet naar de WK. Zij gaat eind juni naar een toernooi in China. "Hier liggen voor haar meer sportieve mogelijkheden en daarmee ook meer kansen voor haar ontwikkeling", aldus Faber in een toelichting.

Meer uit Sport

Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

1 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

1 uur geleden
Noorwegen evenaart record van zestien keer goud, Nederland vijfde

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.

1 uur geleden
Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

2 uur geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

2 uur geleden
Wennemars spreekt na vierde plaats op 1500 meter van 'klotefilm'

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.

2 uur geleden
Emotionele Nuis heeft gedroomd van podiumplek op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."

2 uur geleden