Nederland in het donker voor Earth Hour
ZEIST (ANP) - Door heel Nederland zijn zaterdagavond om 20.30 uur een uur lang de lichten uitgegaan voor Earth Hour, een internationaal evenement om de aandacht te richten op klimaatverandering.
De lichten gingen uit van onder meer de Martinitoren in Groningen en de Erasmusbrug in Rotterdam, de Grote Kerk in Breda en de Amsterdamse Poort in Haarlem. Ook huishoudens en tientallen gemeentehuizen deden mee aan de actie, zo is te zien op sociale media.
In Rotterdam organiseerde het Wereld Natuur Fonds een "switch off-moment" bij het Depot Boijmans Van Beuningen. Pianist Ruben Hein begeleidde dat moment muzikaal. "Earth Hour is belangrijk omdat het mensen bewust maakt dat we zuiniger om moeten gaan met wat we hebben", zegt hij.
190 landen
Astronaut André Kuipers is ambassadeur van het Wereld Natuur Fonds. "De aarde is kwetsbaar, laten we zuinig zijn op onze planeet en de natuur", is zijn boodschap. "Ik draag ook mijn steentje bij en zet natuurlijk tijdens Earth Hour het licht een uur uit. Zondag ga ik een frisse neus halen op het strand om daar zwerfvuil op te rapen."
Ook elders in de wereld werd en wordt Earth Hour gevierd, zoals bij de Eiffeltoren in Parijs, de Burj Khalifa in Dubai en de piramides in Egypte. Het evenement vond voor het eerst plaats in 2007 in Sydney in Australië, waar Earth Hour georganiseerd wordt door het Australische Wereld Natuur Fonds. Inmiddels wordt volgens de organisatie in 190 landen meegedaan aan de actie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.
2 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi laat dit weekend minder mensen toe tijdens de Halloween Fright Nights. Dat zegt een woordvoerder namens het pretpark. Vorig weekend ontstonden er vechtpartijen tussen bezoekers en moest de mobiele eenheid worden ingezet om de orde te herstellen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse raad lijkt een meerderheid te zijn om de opvang van statushouders op het schip de Silja te beëindigen. Onlangs kwamen nieuwe wantoestanden op het schip naar buiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse VN-klimaattop, die volgende maand in Antalya wordt gehouden, draait deze keer niet zozeer om onderhandelingen over grootse nieuwe klimaatdoelen. De vraag hoe bestaande doelen waargemaakt kunnen worden, staat veel meer voorop, zeggen experts, diplomaten en waarnemers.
3 uur geleden